Strona główna » Zielona kawa – właściwości

Zielona kawa – właściwości

przez dev5e2

Kawa jest znana ludzkości od wielu lat. Od momentu jej odkrycia i przywiezienia na różne kontynenty przez podróżników i kupców, cały czas zyskiwała ona na popularności. Dziś jest to napój tak popularny, że wielu osobom trudno jest w ogóle rozpocząć dzień bez kubka tego aromatycznego naparu.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że sama nazwa kawa jest to ogólne określenie pochodzące od nazwy rośliny, z której pochodzą nasiona, na których bazie przyrządza się napój. To istotne, ponieważ na świecie kawa występuje pod różnymi postaciami i formami, nie zawsze ma ona np. taki kolor, jaki jest najbardziej powszechny w Europie, czyli brązowy. Jedną z popularniejszych odmian kawy, które się wyróżnia, jest kawa zielona.

Zielona kawa – co to takiego?

Wiele osób zastanawia się, czym jest w zasadzie zielona kawa? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Są to niepalone ziarna, które pozyskuje się z kakaowca. Ze względu na brak obróbki cieplnej, mają one charakterystyczny zielony kolor.

Od standardowej kawy, która poddawana jest procesowi wypalania, różni się m.in. zawartością kwasu chlorogenowego, który uznawany jest za kluczową substancję odpowiedzialną za specjalne właściwości zielonej kawy.

Opinie o zielonej kawie są podzielone – niektóre osoby ją uwielbiają i twierdzą, że naprawdę działa, inne zaś twierdzą, że pijąc ją, w ogóle nie poczuły żadnej różnicy poza smakiem.

Zielona kawa – właściwości

Za najważniejsze właściwości zielonej kawy uważa się jej korzystne działanie, które pomaga zrzucać zbędne kilogramy. Za działanie zielonej kawy na odchudzanie odpowiedzialny jest tu wspomniany wcześniej kwas chlorogenowy. Oprócz tego substancja ta posiada też silne właściwości antyoksydacyjne, co ma ogromne znaczenie przy zapobieganiu chorobom wywoływanym przez wolne rodniki, czyli m.in. nowotworom.

Dzięki pozostałym właściwościom, takim jak opóźnienie starzenia się skóry i wzmocnienie włosów, zielona kawa stała się jednym ze składników, które dziś są powszechnie wykorzystywane w kosmetyce.

Podobnie jak kawa zwykła (palona), zielona kawa ma pewne działanie pobudzające, ze względu na zawartość kofeiny.

Zielona kawa pomaga też obniżyć poziom glukozy i trójglicerydów, a także cholesterolu we krwi, jednak istnieją pewne przeciwwskazania co do jej spożywania. Nie powinny pić zielonej kawy osoby, które zmagają się z cukrzycą, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z nadciśnieniem i chorobami serca.

Gdzie kupić zieloną kawę?

Ze względu na wzrost popularności i zainteresowania tym rodzajem kawy, pojawia się coraz więcej miejsc, w których można ją nabyć. Warto jednak pamiętać, że jeżeli chce się nabyć dobrej jakości kawę (i to nie tylko zieloną), należy wybrać ofertę sprawdzonego i renomowanego sklepu, który posiada pozytywne opinie i funkcjonuje na rynku już od jakiegoś czasu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że produkt, który się otrzyma, jest naprawdę wysokiej klasy, co przy kawie, a tym bardziej zielonej, ma jednak kolosalne znaczenie.

Sprawdź również

1 komentarz

Hubert 24 października 2021 - 07:26

Niesamowity artykuł – bardzo dużo można z niego wynieść!

odpowiedz

Zostaw komentarz