Strona główna » Legendy piłki nożnej – najlepsi piłkarze świata

Legendy piłki nożnej – najlepsi piłkarze świata

przez dev5e2

Nie da się ukryć, że piłka nożna od dziesiątek lat pozostaje najpopularniejszym sportem na Ziemi. Miliony fanów z całego świata każdego dnia śledzą poczynania swoich ulubionych zespołów, kibicując im podczas intensywnych rozgrywek. Ze względu na popularność dyscypliny i możliwości, jakie mają piłkarze wielkich drużyn, bardzo dużo osób marzy o profesjonalnej karierze w dobrym klubie. Powoduje to, że konkurencja w piłce nożnej jest ogromna, a żeby się przebić, potrzebny jest wyjątkowy talent lub tytaniczna praca. Co jakiś czas zdarza się jednak, że w rozgrywkach pojawiają się zawodnicy, którzy z różnych powodów zdecydowanie wyróżniają się na tle zarówno kolegów z drużyny, jak i piłkarzy z innych zespołów czy lig. Tacy gracze zazwyczaj osiągają ogromne sukcesy i już na zawsze wpisują się do historii sportu.

Prawdziwe legendy piłki nożnej

W historii piłki nożnej było wielu “magików”, którzy zapisali się na kartach historii. Jednak tylko kilku z nich zyskało międzynarodową sławę i poważanie.

Jednym z najbardziej znanych piłkarzy na świecie jest oczywiście legendarny Pele. Brazylijczyk, który większość swojej zawodowej kariery spędził w brazylijskim Santosie, jest uznawany po dziś dzień za najlepszego piłkarza świata. W 493 meczach rozegranych dla tej drużyny strzelił aż 501 bramek, co jest wręcz nieprawdopodobnym rezultatem.

Innym piłkarzem, który także rozegrał ponad 450 meczów dla jednego klubu, zdobywając w nim 398 bramek, był nie kto inny jak niemiecka legenda Gerd Muller. Zawodnik Bayernu Monachium, a także 1861 Nordlingen na stałe wpisał się na karty historii piłki swoim nieprawdopodobnym dorobkiem bramkowym.

Wyjątkowym piłkarzem był także rosyjski bramkarz Lev Yashin, który nosił przydomek “Czarna Pantera”. Na boisku zawsze występował w charakterystycznym kaszkiecie, dzięki któremu nie przeszkadzało mu tak bardzo światło słoneczne. Całą swoja karierę spędził w klubie Dynamo Moskwa i jako jedyny bramkarz w historii piłki nożnej otrzymał Złotą Piłkę. Co więcej, jest rekordzistą pod względem obronionych rzutów karnych – w całej karierze zatrzymał ich ponad 150.

Mało w historii piłki nożnej było takich piłkarzy jak Ronaldinho. Prawdziwy boiskowy czarodziej, który miał ogromny wpływ na zmianę stylu grania w piłkę nożną oraz postrzegania tej dyscypliny sportowej. Człowiek, który zasłynął ze swojej miłości do tego sportu, szczerego uśmiechu, uczciwości i niesamowitych umiejętności. Do dziś niedościgniony dla wielu wzór piłkarza idealnego.

Najlepsi piłkarze świata obecnie

W dzisiejszych czasach także mamy graczy, których mimo tego, że nadal są czynnymi członkami klubów piłkarskich, można spokojnie nazwać legendami. Pisząc taką listę, nie można nie wspomnieć o Cristiano Ronaldo, Lionelu Messim, Neymarze, Zlatanie Ibrahimoviciu czy Robercie Lewandowskim. Wszyscy oni wciąż piszą swoje historie, i póki co, nie zanosi się na to, żeby mieli wkrótce się zatrzymać. Każdy z nich pokonuje kolejne bariery i zdobywa kolejne trofea, cały czas ciesząc kibiców drużyn, dla których grają.

Sprawdź również

1 komentarz

Krzysztof 21 października 2021 - 13:22

warto było poświęcić tutaj czas – świetny wpis

odpowiedz

Zostaw komentarz