Strona główna » Detoks warzywno-owocowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Detoks warzywno-owocowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

przez dev5e2

Zła dieta, brak ruchu czy stres to czynniki mogące w znacznym stopniu wpływać na obciążenie organizmu. Przejawia się ono zmęczeniem, rozdrażnieniem, a także niejednokrotnie objawami fizycznymi, takimi jak i kłopotami z trawieniem. W obliczu tego rodzaju problemów naturalnie poszukuję się ich rozwiązania. Pomocny może okazać się właściwie przeprowadzony detoks warzywno-owocowy. Przepisy dań oparte na swojej prostocie przyczyniają się do poprawy ogólnego stanu organizmu.

Czym jest detoks warzywno-owocowy?

Codzienna dieta może być dalece odległa od tej zalecanej, szczególnie jeśli Twój tryb życia jest intensywny. Zbyt duża ilość obowiązków oraz stres często prowadzi do zapominania o spożywaniu pełnowartościowego pokarmu. Skutkuje to wprowadzeniem złego sposobu żywienia na co dzień, który ma niebagatelny wpływ na zdrowie całego organizmu. Spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonej żywności typu fast food, to prosta droga do wyrobienia sobie złych nawyków, a w efekcie stworzenia trudności w utrzymaniu odpowiedniego poziomu zdrowia. Odpowiedzią na te problemy może być właśnie detoks warzywno-owocowy.

Czym jest ten szczególny rodzaj kuracji żywieniowej? To specjalny jadłospis, zakładający eliminację produktów tak chętnie spożywanych na co dzień. W czasie trwania detoksu organizm ma skupić się przede wszystkim na oczyszczaniu się z toksyn, nagromadzonych w ciągu ostatnich tygodni, czy nawet miesięcy. Jest to możliwe tylko w przypadku bardzo lekkiej diety, nie obciążającej zbyt mocno układu trawiennego. Jeśli organizm będzie przeciążony, nie wykona należycie swojej pracy związanej z oczyszczaniem.

Ile powinien trwać detoks warzywno-owocowy?

Oczyszczanie się organizmu może być przydatne do zachowania zdrowia, jednak tylko wtedy, gdy trwa ono odpowiednio długo. Niektóre tego rodzaju diety mogą trwać nawet do kilku tygodni, jednak jest to opcja tylko dla najbardziej doświadczonych. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z takim oczyszczaniem, nie porywaj się na zbyt długo trwający detoks owocowy, ponieważ może przynieść on skutek odwrotny do zamierzonego. Pamiętaj, że każda dieta eliminacyjna ma swój czas, którego dla własnego dobra nie należy przekraczać. Mając to na uwadze, rozpocznij od delikatnego oczyszczenia, jakie daje detoks warzywno-owocowy. 7 dni na początek to dobra propozycja, choć możesz rozpocząć także od 3-dniowego detoksu, zwiększając odpowiednio czas za każdym podejściem.

Detoks warzywno-owocowy. Przepisy zdrowe i smaczne

Ten szczególny rodzaj detoksu zakłada spożywanie wyłącznie warzyw oraz owoców przez okres przeznaczony wcześniej na oczyszczanie. Zanim jednak wprowadzisz owocowo-warzywne przepisy, pamiętaj o zachowaniu okresu przygotowawczego. Zbyt szybkie przejście na dietę oczyszczającą może wywołać sprzeciw układu pokarmowego. Cztery dni przed intensywną redukcją spożycia pokarmu rozpocznij od eliminacji dań typu fast food, a także pokarmów smażonych, mięsa oraz słodyczy. Następnie przez pierwsze dwa dni możesz spożywać owoce i warzywa, a także lekkostrawne zupy. Trzeci dzień to początek właściwego detoksu warzywno-owocowego, w czasie którego możesz spożywać wyłącznie owoce oraz warzywa.

Sprawdź również

1 komentarz

Marcelina 24 października 2021 - 01:48

Dziś rzadko się zdarzają takie teksty jak ten

odpowiedz

Zostaw komentarz