Strona główna » Najlepsi bokserzy na świecie. Ranking 10 najlepszych bokserów.

Najlepsi bokserzy na świecie. Ranking 10 najlepszych bokserów.

przez dev5e2

Boks jest jedną z najpiękniejszych dyscyplin sportowych. Wymaga ona wiele ciężkiej pracy i wyrzeczeń. W tym artykule dowiesz się, jacy są najlepsi bokserzy świata i czym zasłynęli.

  1. Rocky Marciano

Rocky Marciano był jednym z pierwszych zawodników wagi ciężkiej, który osiągnął coś w boksie. Marciano był uważany za małego zawodnika wagi ciężkiej, ale był niesamowicie waleczny. Był uważany za słabszego w prawie wszystkich swoich walkach. Jednak zawsze wychodził zwycięsko. Amerykanin zakończył karierę niepokonany i jest jedynym znanym zawodnikiem wagi ciężkiej, który nigdy nie odniósł porażki.

  1. Jack Dempsey

Jack Dempsey był jednym z pierwszych amerykańskich bokserów. Przez 7 lat był mistrzem świata wagi ciężkiej. Sam tytuł, na który zdecydowanie zasłużył, przemawia za wielkością oraz trudem, jaki włożył w każdy trening. Jednakże trzeba wspomnieć, że Jack Dempsey jest jednym z najbardziej niedocenianych bokserów wszech czasów.

  1. Larry Holmes

Larry Holmes był niezwykle utalentowanym bokserem. Swój tytuł mistrza świata wagi ciężkiej obronił aż 20 razy, co pokazuje, jak niesamowitym bokserem był. Słynął on z piekielnie mocnych uderzeń, które nie raz posyłały jego przeciwników na deski.

  1. Sugar Ray Leonard

Sugar Ray Leonard był niezwykle wszechstronnym bokserem. Leonard to najszybszy bokser, jakiego prawdopodobnie widział świat. Niesamowity talent pozwolił mu zasłynąć w czasach Mike’a Tysona co nie było łatwe. Był on również uważany przez wielu za najbardziej zabawnego boksera. Do jego największych osiągnięć należy zdobycie siedmiu mistrzostw świata w aż 5 kategoriach.

  1. Joe Louis

Joe Louis był jednym z najlepszych bokserów w historii. Nie miał sobie równych, dzięki czemu wygrywał prawie wszystkie starcia, z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Louis panował jako mistrz świata wagi ciężkiej przez około 12 lat. Jest to niesamowity wynik, dzięki któremu Joe Louis należy do mistrzowskiego grona.

  1. Manny Pacquiao

Manny Pacquiao jest nadal aktywnym bokserem. Filipińczyk cały czas walczy i dobrze mu to wychodzi. Udało mu się zostać mistrzem świata we wszystkich dywizjach, w których walczył. Istnieje możliwość, że Manny zostanie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w światowym rankingu bokserów.

  1. Mike Tyson

Najbardziej przerażający bokser w historii. Mike Tyson nadal jest najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej, co osiągnął w wieku 20 lat, a rekord ten był wcześniej w posiadaniu Muhammada Ali. Można powiedzieć, że Mike Tyson jest ikoną boksu, chociaż nie jest kojarzony tylko z nim. Istna legenda!

  1. Sugar Ray Robinson

Uważany przez Muhammada Ali za największego boksera, jaki kiedykolwiek istniał w świecie tego sportu. Niesamowity bokser, który po ponad 200 walkach nie został znokautowany ani razu. Jest to coś nieosiągalnego dla przeciętnego boksera. Robinson w ogromnym stopniu przyczynił się do rozwoju boksu.

  1. Floyd Mayweather Jr.

Floyd jest uważany za najlepszego zawodnika trzymającego się defensywy w historii. Floyd Mayweather nigdy nie odniósł większych obrażeń na twarzy dzięki jego nieziemskiej technice. Ponadto Floyd jest najbardziej dochodowym bokserem w historii. Jego walka przeciwko takiej osobistości, jaką jest Connor McGregor pozwoliła mu na zarobek aż 300 milionów dolarów.

  1. Muhammad Ali

Muhammad Ali jest uważany nie tylko za jednego z najlepszych bokserów świata, ale także za najlepszego sportowca, jaki kiedykolwiek istniał. Jego styl boksu był taki, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział i całkiem prawdopodobne, że już nie ujrzy. Wspaniała technika i  żarliwa pasja pchają Muhammada po kolejne wygrane. Dzięki niemu boks bardzo się rozwinął i zyskał fanów na całym świecie.

Sprawdź również

1 komentarz

Barbara 21 stycznia 2022 - 09:24

Widać ogromną wiedzę i umiejętności pisarskie autora

odpowiedz

Zostaw komentarz