Strona główna » Brazylijskie pośladki – jak powiększyć pośladki ćwiczeniami?

Brazylijskie pośladki – jak powiększyć pośladki ćwiczeniami?

przez dev5e2

Zastanawiasz się, jakie ćwiczenia na powiększenie pośladków będą najlepsze? Cóż, aby powiększyć tę część ciała, musisz wykonywać aktywności celujące w trzy różne mięśnie, które tworzą pośladki. Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć swoją przygodę z uzyskaniem wymarzonej sylwetki, wystarczy dowiedzieć się, jak powiększyć pośladki ćwiczeniami.

Jakie ćwiczenia na duże pośladki w domu?

  1. Przysiady

Czy przysiady mogą powiększyć pośladki? Oczywiście, że tak. Działają idealnie na wszystkie trzy mięśnie pośladkowe, a także na mięsień czworogłowy uda i ścięgna podkolanowe. Co więcej, jest to ćwiczenie złożone, co oznacza, że obejmuje więcej niż jedno działanie stawu oraz angażuje więcej niż jeden mięsień. To powoduje maksymalny przyrost masy mięśniowej i siły. Dodatkowo możesz łatwo modyfikować przysiady lub uczynić bardziej wymagającymi, aby dopasować je do swojego poziomu sprawności. Nie zapominaj jednak o technice, która jest bardzo ważna. Dzięki niej unikniesz niepotrzebnej kontuzji. Jeśli nigdy nie robiłaś przysiadów, najpierw naucz się ich prawidłowego wykonywania, zanim zwiększysz obciążenie. 

  1. Wykroki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak powiększyć pośladki ćwiczeniami w skuteczny sposób, wykroki to jedno z najlepszych sposobów. Według wielu ekspertów wykonywanie kombinacji w różnych płaszczyznach uderza we wszystkie mięśnie pośladkowe i sprawia, że rutyna nie staje się nudna. W tym przypadku ogranicza Cię tylko wyobraźnia, ale pamiętaj o odpowiednim doborze obciążenia optymalnego do Twojego poziomu zaawansowania.

  1. Hip Thrust

Hip Thrust stanowi prawdopodobnie najlepsze ćwiczenia na duże pośladki w domu. Jednak zanim dodasz obciążenie, upewnij się, że wykonujesz wszystko poprawnie i nie ma konieczności szlifowania techniki. Następnie możesz umieścić hantle lub sztangę na kościach miednicy, aby zwiększyć wyzwanie. Staraj się nadmiernie nie przeciążać, ponieważ możesz odczuwać negatywne skutki wyczerpującego treningu nawet do kilku dni po ćwiczeniach.

  1. Bułgarski przysiad 

Bułgarski przysiad to odmiana przysiadu, która przypomina trochę wykrok. Całość polega na tym, że nogi są rozłożone jedna przed drugą, gdzie ta druga jest oparta nieco wyżej niż pierwsza. W tym celu może posłużyć ławka do ćwiczeń. A ponieważ jest to ćwiczenie złożone, pomaga ono w osiągnięciu maksymalnego przyrostu masy i siły. Oprócz pośladków trenujesz również mięśnie czworogłowe ud, ścięgna podkolanowe oraz łydki. To ćwiczenie jest znienawidzone przez wielu, ale niesamowite skuteczne. Jeśli naprawdę chcesz powiększyć swoje pośladki, musisz go spróbować. 

  1. Martwy ciąg

To ćwiczenie buduje nie tylko pośladki, ale także ścięgna podkolanowe. Rezultatem jest wymodelowanie i powiększenie tej partii ciała. Wykonuj je ze sztangą, aby uzyskać najlepsze efekty lub, jeśli nie miałaś do czynienia z martwym ciągiem, najpierw opanuj technikę, używając lżejszych hantli. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnych kontuzji i przekona do skuteczności tego ćwiczenia. 

Jeśli wiesz jakie ćwiczenia na powiększenie pośladków działają najlepiej w Twoim przypadku, wypróbuj zaprezentowane propozycje.

Sprawdź również

Zostaw komentarz