Rosnąca popularność boksu ma kilka przyczyn. To sport, który nie tylko wzmacnia pewność siebie, ale także uczy cierpliwości i wytrwałości. Jeśli czujesz, że przydałby Ci się trening pozytywnie wpływający na ciało i psychikę, koniecznie weź pod uwagę lekcję z walki na pięści. Odpowiedzi na pytanie co daje boks, mogą nieco różnić się w zależności od tego, jaki zawodnik będzie ich udzielał, jednak niemal każdy zwraca uwagę na takie kwestie jak ogólny rozwój sprawności fizycznej i formowanie niezłomnego charakteru.
Dyscyplina sportowa dająca ujście negatywnym emocjom
Spotkanie w ringu odbywa się pomiędzy dwoma indywidualnościami. Nie zawsze wygrywa wyższy, silniejszy i lepiej zbudowany. Kluczem do sukcesu jest panowanie nad sobą, umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika i spryt. Przygotowanie fizyczne ma oczywiście ogromne znaczenie, ale bez odpowiedniego nastawienia może okazać się bezużyteczne. Ciągle zastanawiasz się, dlaczego warto trenować boks? Ten sport pozwoli Ci wyrzucić z siebie wszystko, co bolesne, stresujące, wywołujące gorycz i obniżające nastrój. Uczucia doznawane po skończonym treningu bokserskim doskonale zawierają się w określeniach „błogość” i „ukojenie”. Warto zauważyć, że boks to idealny wybór dla osób, które mają problem z kontrolowaniem swoich emocji. Nie panując nad sobą, nie da się wygrać pojedynku, jednak już sam etap przygotowań do walki to nieustanne pokonywanie swoich mentalnych i fizycznych słabości. Jeśli bierzesz pod uwagę rozpoczęcie przygody z boksem zalety takie jak poprawa generalnej kondycji i wytrzymałości całego ciała powinny przekonać Cię do zapisania się na pierwsze zajęcia.
Czy trening bokserski pomaga schudnąć? Czy to dobry wybór dla kobiet?
Szybkość, refleks, specyficzny sposób poruszania się oraz wyprowadzanie mocnych i nieprzewidywalnych ciosów w ekspresowym tempie – gdy w grę wchodzi boks korzyści jest całe mnóstwo. Należy do nich bez wątpienia modelowanie sylwetki. Treningi bokserskie są niezwykle intensywne, gdyż mają za zadanie uodpornić zawodnika na ból i wycieńczenie. Wszystko to sprawia, że bokserzy mogą poszczycić się nie tylko stalowymi nerwami, ale również wyśmienitą wydolnością organizmu. Trzeba podkreślić, że coraz więcej kobiet interesuje się tą dyscypliną sportową. Dzieje się tak, ponieważ biorąc pod uwagę „za” i „przeciw”, zdecydowanie przeważa to, jakie korzyści daje boks. Uderzenia w worek treningowy, tarcze czy gruszkę pozwalają na zredukowanie emocjonalnego napięcia i spalenie wielu kalorii. Co więcej, nieodłącznymi elementami boksu są obrona i atak. Nauce wyprowadzania ciosów zawsze towarzyszą ćwiczenia z zakresu trzymania gardy i stosowania uników, co pozytywnie wpływa na pewność siebie i opanowanie w sytuacji zagrożenia. Trening bokserski na pewno spodoba się komuś, kto poszukuje sportu kształtującego umysł i ciało. Może okazać się pomocny dla osób, który mają problem z samoakceptacją i chciałyby zrzucić kilka kilogramów. Zarówno dorośli, jak i dzieci są mile widziani na zajęciach z boksu, które czasem bywają urozmaicane elementami innych sztuk walki.
1 komentarz
Fantastyczny artykuł, naprawde miło się czyta