Strona główna » Jaką rakietę do tenisa wybrać – jak dobrać, jaki rozmiar, jaka dla początkujących?

Jaką rakietę do tenisa wybrać – jak dobrać, jaki rozmiar, jaka dla początkujących?

przez dev5e2

Od wyboru rakiety do tenisa zależy bardzo wiele. Sprzęt używany przez początkującego gracza może ułatwić, bądź utrudnić jego pierwsze spotkania z tą dyscypliną sportową, co bezpośrednio przekłada się na przyjemność czerpaną z treningu. W przypadku profesjonalistów znalezienie rakiety dopasowanej do indywidualnych upodobań i stylu gry ma kluczowe znaczenie dla osiąganych wyników. Kierując się kilkoma podstawowymi wskazówkami, bez trudu znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania.

Rakieta do tenisa dla początkujących – na jaką się zdecydować, by robić szybkie postępy?

Swobodne poruszanie się po korcie, umiejętność wyprowadzenia zamachu i uderzenie piłki z odpowiednią siłą to elementy, którym poświęca się najwięcej uwagi podczas wstępnych lekcji gry w tenisa. O ile pierwszy z nich można doskonalić bez udziału konkretnych akcesoriów, o tyle ćwiczenie dwóch kolejnych powinno odbywać się przy użyciu lekkiej rakiety ze średnią lub dużą główką. Na samym początku tenisowej przygody przebicie piłki na drugą stronę kortu stanowi spore wyzwanie. Lekka, poręczna rakieta zdecydowanie sprzyja wykonywaniu płynnych ruchów, a znaczna powierzchnia główki sprawia, że próby trafienia w piłkę kończą się pozytywnym rezultatem. Odpowiedź na pytanie, jaka rakieta do tenisa dla początkujących będzie właściwym wyborem, jest zatem następująca: optymalnym rozwiązaniem będą modele ważące około 270 gram, choć mężczyźni czasem preferują nieco cięższe egzemplarze. Zawodnicy obu płci świetnie poradzą sobie z rakietą o standardowej długości. Przyjęło się, że jest to 27 cali, czyli 68,5 cm. Wielkość główki w rakiecie przeznaczonej dla początkującej osoby dorosłej powinna wynosić około 102 cali kwadratowych.

Rakieta do tenisa ziemnego – jaką wybrać, gdy jest się na poziomie zaawansowanym?

Im dłużej uprawia się konkretny rodzaj sportu, tym wyżej stawiamy sobie wyżej poprzeczkę. W przypadku tenisistów oznacza to stopniowe zwiększanie precyzji uderzenia i umiejętność sterowania rotacją piłki. Liczy się już nie tylko forehand i backhand, dążeniem zaczyna być skuteczne wykonywanie takich zagrań jak smecz oraz wolej. Mała główka rakiety daje zawodnikowi zdecydowanie większy wpływ na kierunek i szybkość piłki. Nic więc dziwnego, że bardziej doświadczeni gracze chętnie sięgają po takie modele, pomimo posiadania przez nie mniejszego pola czystego trafienia. Nie da się jednoznacznie wskazać, jaką rakietę do tenisa wybrać, kiedy decyzja dotyczy kogoś uprawiającego tę dyscyplinę od dłuższego czasu. W takiej sytuacji kluczowe znaczenie mają preferencje osobnicze, a także stawiane sobie cele, sytuujące się pomiędzy mocą uderzenia, a jego finezją i dokładnością. Cięższe rakiety pozwalają wygenerować silniejsze zagrania, jednak niektórzy tenisiści również za pomocą lekkiego i zwrotnego sprzętu są w stanie nadać piłce ogromną siłę. Rekomenduje się, by zawodnicy na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym przetestowali, jak w ich przypadku sprawdzą się rakiety o wadze powyżej 300 gram, z małą, ale za to dającą dużą kontrolę główką.

Sprawdź również

1 komentarz

Amelia 23 stycznia 2022 - 16:50

Widać ogromną wiedzę i umiejętności pisarskie autora

odpowiedz

Zostaw komentarz