Strona główna » Detox organizmu – jak to się robi?

Detox organizmu – jak to się robi?

przez dev5e2

Kiedy czujesz ciągłe zmęczenie, zniechęcenie, brakuje Ci energii i motywacji, a Twoja skóra, włosy i paznokcie są w opłakanym stanie – to znak, że Twój organizm jest mocno zanieczyszczony i potrzebuje detoxu. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o odtruwaniu organizmu. Jest to proces, który polega na pozbyciu się toksyn, pasożytów i wszelkich substancji, które wpływają niekorzystnie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Na szczęście detox organizmu można przeprowadzić w domowym zaciszu i wcale nie trzeba stosować „cudownych” kapsułek, aby poczuć się lepiej.

Odtruwanie organizmu – dobrze to zaplanuj!

A więc jesteś zdecydowany na przeprowadzenie detoxu? Świetnie! Pamiętaj tylko, aby dobrze rozplanować sobie wszystkie etapy odtruwania. Warto mieć na uwadze fakt, że detox jest procesem dość wyczerpującym, do którego należy dobrze się przygotować. Pierwszą zasadą jest nienastawianie się na natychmiastowe rezultaty – jeśli przez miesiące lub nawet lata nie dbałeś o to, co przyjmujesz do swojego organizmu, musisz liczyć się z tym, że Twój organizm potrzebuje czasu na pozbycie się wszystkiego, co mu szkodzi. Po drugie pamiętaj, aby przed rozpoczęciem każdego detoxu jak najwięcej się o nim dowiedzieć. W Internecie aż roi się od różnego rodzaju sposobów na odtrucie i oczyszczenie organizmu. Pamiętaj, aby unikać drakońskich głodówek i nie daj się skusić na rzekomo cudowne preparaty, których działanie nie zostało potwierdzone przez specjalistów. W innym razie może Ci to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Detox domowy – jak to się robi?

Domowy detox organizmu polega na znaczącej zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych i wprowadzeniu systemu żywienia, który pomoże oczyścić organizm z toksyn i szkodliwych substancji. Warto pamiętać o tym, że mimo iż dieta w trakcie procesu odtruwania jest mocno ograniczona, to w żadnym wypadku nie należy decydować się na drakońskie głodówki polegające, na przykład, na piciu samej wody. Tak restrykcyjny detox może być przeprowadzony wyłącznie w skrajnych przypadkach pod czujnym okiem lekarza. Co zatem możesz jeść podczas detoksu? Najlepszą opcją zawsze są warzywa, których większość można spożywać w nieograniczonych ilościach oraz owoce, które powinny stanowić uzupełnienie posiłku. Do zdecydowanych faworytów wśród domowych detoxów, należy sokowa dieta warzywno-owocowa. W procesie odtruwania organizmu nieocenione są wszelkiego rodzaju kiszonki, które pomogą Ci odbudować prawidłową florę bakteryjną w jelitach.

Jak długo powinien trwać detox?

Detox w domowym zaciszu jest najlepszym sposobem na odtrucie organizmu. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Otóż jednym z typowych objawów oczyszczania, które mogą budzić pewne obawy, są zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Może teraz taka informacja wydaje się dla Ciebie nielogiczna, bo przecież detox przeprowadzamy po to, aby poczuć się lepiej. Musisz wiedzieć, że w trakcie odtruwania, organizm przechodzi przez tak zwany kryzys ozdrowieńczy. Wszystkie toksyny, które opuszczają Twój organizm, mogą wywołać szereg nieprzyjemnych objawów, które na szczęście mijają po pewnym czasie. To jak długo powinien trwać detox zależy od poziomu toksyn, które skumulowały się w Twoim organizmie. Jeśli pierwszy raz przeprowadzasz detox, lepiej będzie, jeśli rozłożysz go w czasie i zaplanujesz oczyszczanie każdego z narządów po kolei. Kiedy już oczyścisz organizm i zmienisz swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, wystarczy, że w ramach profilaktyki przeprowadzisz jednodniowy detox raz w tygodniu.

Domowy detox odchudzanie

Zależy na dobrym zdrowiu i pięknej sylwetce? Jeśli tak, możesz połączyć domowy detox i odchudzanie w jeden proces. Toksyny, pasożyty i inne szkodliwe substancje, które zagnieździły się w Twoim organizmie, są częstą przyczyną powstawania nadwagi, a nawet i otyłości. Oczyszczanie organizmu oznacza pozbycie się wszystkiego, co rujnuje Twoje zdrowie i sylwetkę. Poza tym, w trakcie procesu odtruwania, ilość spożywanych kalorii jest mocno ograniczona. Jeśli więc zmagasz się ze zbędnymi kilogramami i wiesz jak prawidłowo zrobić detoks organizmu, możesz być pewny, że Twoja waga znacząco spadnie.

Czy można oczyścić organizm w jeden dzień?

Jak oczyścić organizm w jeden dzień? Czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi – tak, ale jest jeden warunek. Jednodniowy detoks może być skuteczny, jeśli prowadzisz stosunkowo zdrowy tryb życia, a detoks jest rodzajem profilaktyki prozdrowotnej. Jeśli chcesz na dobre pozbyć się toksyn i pasożytów, poprawić wydolność swojego organizmu i wygląd swojej sylwetki, odzyskać siłę i motywację do działania – spróbuj przynajmniej raz w roku przeprowadzić gruntowne odtruwanie, a następnie w ramach profilaktyki wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym na bieżąco będziesz robić porządki w swoim organizmie.

Sprawdź również

1 komentarz

Paweł 1 października 2021 - 10:56

Wyjątkowo wartościowy artykuł

odpowiedz

Zostaw komentarz