Strona główna » Runmageddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami

Runmageddon, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami

przez dev5e2

Jak wiadomo, każdy wielbiciel sportu, szczególnie wykonywanego hobbystycznie i nieprofesjonalnie, ma ochotę raz na czas sprawdzić swoje możliwości i zmierzyć się z innymi sportowcami będącymi na podobnym do siebie poziomie zaawansowania. Dla wszystkich wielbicieli sportów siłowych, którzy wiele godzin w tygodniu spędzają na siłowni, oraz dla osób biegających w wolnych chwilach stworzono zawody nazwane Runmageddon!

Runmageddon – co to jest?

Zastanawiasz się, co to w ogóle jest Runmageddon? Najprościej odpowiadając, to bieg, w czasie którego trzeba pokonać wiele ekstremalnych przeszkód, a trasa zostaje zaplanowana w taki sposób, że musisz się zmęczyć i ubrudzić, co powoduje największy przypływ adrenaliny. Jest świetną alternatywą dla standardowych i nudnych biegów miejskich, podczas których niewiele się dzieje. Tutaj nie liczy się czas, ale ukończenie trasy i dobra zabawa w trakcie całego Runmageddonu! Ile kosztuje udział w zawodach? Cena jest zróżnicowana w zależności od miasta oraz stopnia zaawansowania biegu, warto też kupić wejściówki w przedsprzedaży, ponieważ bilety dość szybko się rozchodzą. W pakiecie startowym znajduje się również koszulka oraz upominki, a po biegu się impreza dla uczestników.

Runmageddon – ile kilometrów trzeba przebiec?

Istnieje osiem rodzajów biegu, jednak nie zawsze wszystkie są  organizowane podczas jednej imprezy:

  • KIDS (4-11 lat): 1 km, 10 przeszkód;
  • JUNIOR: 3 km, 15 przeszkód;
  • FAMILY: 2 km, 15 przeszkód;
  • INTRO: 3 km, 15 przeszkód;
  • REKRUT: 6 km, więcej niż 30 przeszkód;
  • CLASSIC: 12 km, około 50 przeszkód;
  • HARDCORE: 21 km, 70 przeszkód;
  • ULTRA: 42 km, 140 przeszkód.

Runmageddon – jak się przygotować do biegu?

Podczas przygotowań do Runmageddonu musisz pamiętać o tym, że jest to ekstremalny bieg z przeszkodami. W czasie jego trwania będziesz musiał zaangażować wiele mięśni do pracy, dlatego treningi przed przystąpieniem do zawodów muszą być jak najbardziej wszechstronne i nie mogą skupiać się, na przykład, jedynie na bieganiu lub jedynie na podnoszeniu ciężarów. W tygodniu treningowym musisz znaleźć czas zarówno na cardio, jak i trening siłowy, szczególnie z użyciem własnej masy ciała, taki jak podciąganie, pompki czy wiszenie na drążku. Fajnym sposobem na przygotowanie się będzie odwiedzenie klubu crossfit i odbycie kilku treningów w tym stylu.

Jak się ubrać na Runmageddon?

Kwestia ubioru na ten szalony bieg w głównej mierze zależy od tego, jaka danego dnia będzie pogoda. Zawody są organizowane raczej w miesiącach wiosenno-letnich, jednak może się zdarzyć deszcz i niska temperatura. Musisz też pamiętać o tym, że na pewno się ubrudzisz! Nie ubieraj więc swoich najlepszych, najdroższych i ulubionych dresów czy legginsów. Zdecyduj się na czapkę którą możesz zgubić oraz rękawiczki, które na pewno się przydadzą przy podciąganiu i wspinaniu. Zastanawiasz się, jakie buty na Runmageddon wybrać? Zabierz przede wszystkim wygodne, sportowe obuwie, które pozwoli Ci bez problemu i wygodnie przebiec te kilka czy kilkanaście kilometrów, ale też najlepiej takie, które później bez problemu wyczyścisz lub wypierzesz w pralce. W pakiecie sportowym znajdziesz dedykowaną koszulkę z logo biegu.

Sprawdź również

Zostaw komentarz