Strona główna » Jakie wybrać buty do biegania w śniegu?

Jakie wybrać buty do biegania w śniegu?

przez dev5e2

Na rynku dostępny jest szeroki wybór obuwia do biegania. Przy wyborze konkretnego modelu zawsze bierze się pod uwagę różne czynniki. Wśród nich jest również temperatura i aura, w której zamierza się biegać. Inne bowiem buty do biegania wybierze się na lato, a inne na zimę. Wybór obuwia na wiosnę czy lato nie jest bardzo skomplikowany. Inaczej jest w przypadku butów do biegania na zimę. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy ich wyborze.

Dobre buty do biegania zimą, czyli jakie?

Warunki panujące zimną często nie są zbyt sprzyjające do biegania. Nie oznacza to jednak, że jogging o tej porze roku jest niemożliwy. Ważne jet tu po prostu dobór odpowiedniego stroju, a w szczególności butów. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli obuwia, które idealnie sprawdzają do biegania zimą. Przy wyborze konkretnych butów istotne jest to, aby właściwie chroniły one stopy przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, które charakterystyczne są dla tej pory roku.

Ochrona przed niskimi temperaturami

Buty do biegania na zimę powinny przede wszystkim chronić stopy przed niskimi temperaturami. Zimą nie jest trudno o ich wychłodzenie, nawet jeśli stopy intensywnie pracują podczas biegania. Pamiętać jednak trzeba, aby z jednej strony chroniły stopy przed zimnem, ale z drugiej, aby nie ograniczały oddychania i aby nie przegrzewały stóp. Dobrym rozwiązaniem może być zatem wybór butów wyposażonych w nieprzewiewną membranę, która skutecznie chronić będzie stopy przed mrozem i wilgocią. Oczywiście istotne jest, aby membrana była wodoodporna. Zimą to szczególnie ważne. Dobrej jakości membrana zapewniać będzie także odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu stopy nie będą się pocić podczas treningu. Warto zatem postawić na buty do biegania z dobrą membraną, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo.

Jakie buty do biegania po śniegu?

Bieganie zimą to często bieganie w śniegu i błocie. To również należy wziąć pod uwagę, wybierając buty do biegania na tę porę roku. Podłoże nie jest również odpowiednio stabilne, a do butów może przedostawać się śnieg. Dlatego obuwie na zimę musi być przystosowane do biegania w takich warunkach. Warto zatem zastanowić się nad kupnem stuptutów biegowych. Są to dość lekkie ochraniacze, które zakłada się na górną część cholewki. To bardzo skuteczna ochrona przed śniegiem i błotem, które może przedostawać się do wnętrza butów podczas joggingu. Można wręcz powiedzieć, że trudno jest sobie wyobrazić komfortowe bieganie zimą bez stuptutów biegowych. Pozwalają one na wygodne bieganie nawet w bardzo trudnych zimowych warunkach.

Odpowiednia przyczepność butów do biegania zimą

Jak wspomniano, zimną ze względu na śnieg i błoto biega się często po dość trudnym podłożu. Bardzo ważna jest zatem odpowiednia przyczepność. W takim przypadku dobrze sprawdzić może się agresywny bieżnik, który zapewni odpowiednie trzymanie w śniegu i błocie. Wybierając buty zimowe do biegania, warto zatem zwrócić uwagę na ten element. Ma to szczególne znaczenie pod kątem bezpieczeństwa. Biegając w zimowych warunkach, nie jest bowiem trudno o to, aby się poślizgnąć i przewrócić.

Sprawdź również

1 komentarz

Mia 24 stycznia 2022 - 11:36

warto było poświęcić tutaj czas – świetny wpis

odpowiedz

Zostaw komentarz