Strona główna » Jakie są efekty skakania na skakance?

Jakie są efekty skakania na skakance?

przez dev5e2

Skakanie na skakance to aktywność fizyczna, która daje mnóstwo korzyści. Co ważne, pozwolić sobie na nią może w zasadzie każdy. Po ten niepozorny przyrząd do ćwiczeń sięgają zarówno osoby traktujące sport rekreacyjnie, jak i zawodowcy, którym zależy na maksymalnym zoptymalizowaniu swojego treningu. Skakanką warto zainteresować się nie tylko wtedy, gdy chce się schudnąć. Dlaczego regularne skakanie na skakance to skuteczny przepis na doskonałą kondycję psychofizyczną i jędrne, gibkie ciało?

Skakanka, czyli wspaniała propozycja dla każdego, kto prowadzi siedzący tryb życia

Wykonujesz pracę biurową i trudno znaleźć Ci czas na chodzenie na siłownię? Zauważasz, że większy wysiłek fizyczny to dla Ciebie prawdziwe wyzwanie? Jeśli na oba pytania odpowiadasz twierdząco, najwyższa pora na własnej skórze przekonać się, że dawane przez takie proste akcesorium efekty mogą być spektakularne. Skacząc, pobudzisz do pracy mięśnie całego ciała, dotlenisz organizm i spalisz mnóstwo kalorii. Początki mogą być trudne, dlatego podczas pierwszych prób nie stawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko. Zacznij od powolnych podskoków na dwóch nogach. Ćwiczenie przed lustrem ułatwi Ci właściwą koordynację ruchów i utrzymanie wyprostowanej sylwetki. Jednym z najistotniejszych efektów skakania na skakance jest intensyfikowanie spalania tkanki tłuszczowej. Wystarczy trenować trzy razy w tygodniu po 15 minut, by zauważyć pozytywne zmiany w swoim wyglądzie, takie jak zmniejszenie cellulitu, wysmuklenie ramion oraz wyszczuplenie brzucha, ud i pośladków. Endorfiny wytwarzane w wyniku aktywności poprawią Twój nastrój i pomogą się zrelaksować.

Skakanie na skakance jako element treningu interwałowego

Popularne interwały świetnie wpływają na kondycję fizyczną i przyspieszają metabolizm. Z tego powodu często wykorzystują je osoby, które chciałyby zrzucić nadprogramowe kilogramy. Ćwiczenia z wykorzystaniem skakanki łatwo podzielić na etapy maksymalnej intensywności i mniejszego wysiłku. Przykładowy trening może polegać na ciągłym wykonywaniu podskoków, podzielonym na rundy różniące się od siebie tempem i formą aktywności. Jeżeli systematycznie wykonujesz interwałowe skakanie na skakance, efekty w postaci zmniejszenia tkanki tłuszczowej przychodzą naprawdę szybko. Skóra wygląda zdrowiej, staje się jędrna i bardziej napięta. Przestajesz łapać zadyszkę podczas wchodzenia po schodach lub gonienia odjeżdżającego autobusu. Co więcej, skakanka daje spore możliwości w zakresie urozmaicenia treningu. Skakanie na jednej nodze pozwala osiągnąć równowagę koordynacyjną i pobudza do pracy więcej mięśni kończyny niż w trakcie skakania obunóż. Oznacza to, że używając skakanki kilka razy w tygodniu i w urozmaicony sposób, efekty będą wyraźniejsze. Chodzi nie tylko o wymodelowanie i ujędrnienie tej partii ciała. W przypadku kobiet ogromną korzyść z intensywnych i systematycznych podskoków stanowi redukcja tzw. pomarańczowej skórki, oczywiście o ile aktywność fizyczna zostanie połączona z odpowiednią dietą i cyklicznie wykonywanymi masażami antycellulitowymi.

Sprawdź również

1 komentarz

Helena 25 stycznia 2022 - 07:14

Artykuł na medal, mnóstwo przydatnych informacji

odpowiedz

Zostaw komentarz