Strona główna » Jakie są ćwiczenia na jędrne pośladki?

Jakie są ćwiczenia na jędrne pośladki?

przez dev5e2

Jeszcze parę lat temu panowała moda na figury szczupłe i smukłe. Wzorem dla milionów kobiet były kościste modelki z wybiegów lub z pierwszych stron gazet. Jednak moda ma to do siebie, że zmienia się bardzo szybko i to, co było modne wczoraj, dzisiaj już takim nie jest. Obecnie panuje trend na tzw. brazylijskie pośladki, rozpowszechniany przez światowej sławy celebrytki, takie jak np. Kim Kardashian. Kobiety na całym świecie pragnąc osiągnąć idealnie jędrne pośladki, poszukują odpowiednich ćwiczeń, które pomogą im w uzyskaniu upragnionej figury.

Jakie ćwiczenia na jędrne pośladki? Przysiady sumo

Uznawane są przez trenerów za dużo bardziej skuteczne niż tradycyjne przysiady. Podczas ich wykonywania angażowane są mięśnie ud, łydek oraz pośladków. Do dużych zalet tego ćwiczenia należy fakt, niezwykle szybkich efektów w postaci chudnięcia oraz wzmocnienia i ukształtowania wewnętrznej strony ud i pośladków. Dzięki specyficznemu ustawieniu nóg ćwiczenie jest trudniejsze do wykonania, ale daje niezwykłe efekty widoczne na mięśniach pośladków i czworobocznego uda, które są bardzo intensywnie zaangażowane w ćwiczenia. Przysiady sumo należy wykonywać razem z przysiadami klasycznymi, aby angażować wszystkie mięśnie.

Wypady z hantlami

Wśród ćwiczeń na pośladki, jednymi z najpopularniejszych i najbardziej sprawdzonych są wypady z hantlami. Jest to jedno z najtrudniejszych ćwiczeń, jednak warto je wykonywać z uwagi na spektakularne efekty. Należy stanąć w lekkim rozkroku, trzymając niezbyt ciężkie, do 2,5 kg ciężarki. Prawą nogą zrób wypad w przód, unosząc dłonie w tym samym momencie. Udo prawej nogi ma by równolegle do podłogi a kolano tuż nad nią. Odpychamy się, prostujemy i wracamy do lewej nogi. Ćwiczenie należy powtórzyć około 20 razy na każdą nogę. Podczas prawidłowego wykonywania ćwiczenia, pracują mięśnie nóg, pośladków oraz brzucha.

Unoszenie bioder, leżąc na plecach

Ćwiczenie wykonuj na twardej, stabilnej powierzchni, najlepiej na macie. Leżąc na plecach, ugnij nogi a stopy postaw płasko. Unosząc biodra w górę, napnij mocno pośladki. Unieś biodra do momentu, aby stworzyć linię prostą. Nie unoś za wysoko, żeby nie zrobić nienaturalnego wygięcia kręgosłupa. Podczas wykonywania tego ćwiczenia zaangażowane są mięśnie pośladków, bioder, podudzia oraz pleców.

Powyżej zostało wymienionych kilka przykładów ćwiczeń na jędrne pośladki, jest ich jednak więcej. Do równie popularnych należą:

– unoszenie bioder podczas klęczenia,

– przysiady klasyczne oraz z rękami na plecach,

– wykopy i ćwierć przysiady,

– podnoszenie nóg podczas leżenia na boku (na zmianę).

Dokładność i konsekwencja

Wybierając odpowiednie ćwiczenia dla siebie, należy brać pod uwagę nie tylko osiągnięcie upragnionej figury. Dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem wskazane jest uważne dopasowanie ćwiczeń, które nie zaszkodzą ich zdrowiu. Pamiętaj również, że jedynie regularne i systematyczne oraz prawidłowe wykonywanie ćwiczeń może przynieść oczekiwane efekty w postaci jędrnych pośladków. Cierpliwość, konsekwencja oraz dokładność wykonywanych ćwiczeń odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu sylwetki.

Sprawdź również

1 komentarz

Lena 24 stycznia 2022 - 10:47

Niesamowicie dobry artykuł

odpowiedz

Zostaw komentarz