Strona główna » Ćwiczenia z gumą oporową dla mężczyzn

Ćwiczenia z gumą oporową dla mężczyzn

przez dev5e2

Gumy oporowe to przydatne rozwiązanie podczas ćwiczeń, które ma wiele zalet. Korzystają z nich nie tylko panie, lecz także panowie. Tego typu urozmaicenie cieszy się ogromnym uznaniem podczas treningów w domu lub na siłowni. Jakie ćwiczenia z gumą treningową dla mężczyzn warto wykonywać? O czym pamiętać podczas wykorzystywania takiego sprzętu? Na jakie rozwiązanie postawić? Co daje guma oporowa?

Ćwiczenia z gumą oporową dla mężczyzn

Treningi z użyciem gum są nie tylko modne, lecz także skuteczne. Umiejętne wykorzystanie tych akcesoriów pływa na wzmocnienie mięśni, poprawę mobilności stawów i postawy ciała. Okazuje się, że guma oporowa można zastosować podczas rozgrzewki oraz prawidłowego treningu. Dzięki temu utrzymamy ciągłe napięcie mięśniowe, jakiego nie dadzą nam ciężarki. Zastosowanie jej jest dobrym pomysłem dla mężczyzn i kobiet, którzy pragną zachować płaski brzuch, jędrne ciała, silne ramiona i mocne nogi.

Jakie gumy treningowe wybrać?

Ćwiczenia z gumą na brzuch dla mężczyzn mogą nieco inaczej się prezentować, niż te na nogi lub ręce. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo propozycji. Wśród nich jako pierwsze można wyróżnić power bands. To dosyć długie, bardzo rozciągliwe gumy. Taśmy dadzą efekty wtedy, gdy chcemy urozmaicić treningi z obciążeniem. Służą do nauki podciągania lub asekuracji. Inny rodzaj to mini bands. stanowią jedne z najpopularniejszych gum, które są szerokie i krótkie. Stosuje się je podczas rehabilitacji, zajęć fitness i treningów modelujących ciało. Kolejny typ stanowią taśmy pilates. Różnią się od gum tym, że nie są pętlą. Pozwalają wykonywać ogólnorozwojowe i rehabilitacyjne ćwiczenia. Następnym rodzajem są expandery – przyrządy z dwoma uchwytami, połączone taśmami lub sprężynami. Ostatni typ to podwieszane linki, czyli trwałe pasy, które posłużą w domu lub na siłowni. Ich zaletami są łatwy montaż oraz praktyczne zastosowanie.

Popularne ćwiczenia z gumą treningową dla mężczyzn

Mężczyźni chętnie sięgają po ćwiczenia z gumami typu pompki, monster walking lub hip thrust. Jeśli chodzi o monster walking, rozpoczynamy od założenia mini bandu na wysokości kostek. Naprzemiennie wykonujemy krok dostawny i odstawny, co pozwoli uaktywnić sporo mięśni w nogach. Po aktywacji pośladków przejść można do hip thrust. To jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń, jakie wpływa na wygląd tej partii ciała. Mini bandy zakładamy powyżej kolan, a następnie kładziemy się na macie. Ręce są ułożone pod kątem 45 stopni. Kręgosłup ustawiamy w neutralnej pozycji, napinamy pośladki i brzuch, unosząc je w górę. Powoli opuszczamy biodra wraz z wydechem. Istnieje też wiele innych propozycji, jakie skonsultować można z trenerem na siłowni. Ważne jest to, aby dobrać ćwiczenia pod kątem tego, co chcemy osiągnąć i na czym nam zależy.

Ćwiczenia z gumą dla mężczyzn są równie cenione, co dla kobiet. Wykonamy je w domowym zaciszu lub na siłowni, co zależne jest od własnych możliwości i preferencji. Dzięki szerokiemu wyborowi gum każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprawdź również

1 komentarz

Nikola 22 stycznia 2022 - 02:48

Dziś rzadko się zdarzają takie teksty jak ten

odpowiedz

Zostaw komentarz