Strona główna » Domowa siłownia – Jaki sprzęt wybrać do ćwiczeń w domu

Domowa siłownia – Jaki sprzęt wybrać do ćwiczeń w domu

przez dev5e2

Dbanie o odpowiednią kondycję fizyczną jest świetnym nawykiem, dlatego tak wiele osób regularnie odwiedza siłownię. Jednak czasami brakuje motywacji do wyjścia z domu lub trudność sprawia znalezienie dostatecznej ilości czasu. Swoistym czynnikiem demotywującym może być również brak chęci do kontaktu z innymi osobami. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się domowa siłownia. Jednak aby stworzyć sobie takie miejsce, trzeba skompletować odpowiednie urządzenia do ćwiczeń.

Domowa siłownia – dlaczego warto?

Domowa siłownia wbrew pozorom nie wymaga sporo miejsca, a ponadto zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim daje możliwość ćwiczenia w każdej wolnej chwili. Nie zaskoczą Cię również korki, wcześniejsze zamknięcie placówki czy tłum na miejscu. To właśnie niezależność jest głównym argumentem przemawiającym za stworzeniem domowej siłowni. Brak wspomnianego dojazdu wpływa też na oszczędność czasu. 

Warto zauważyć, że stworzenie domowej siłowni wymaga inwestycji, natomiast kupienie okresowego karnetu również wiąże się z kosztami. Jeżeli nie dokona się zamówienia na specjalistyczny sprzęt najwyższej półki, to wspomniana inwestycja zwróci się bardzo szybko. Ćwicząc w domu, można także lepiej się skupić na treningu bez tkwienia w żadnych kolejkach lub – mówiąc pół żartem – rozpraszając się atrakcyjną osobą. Warto podkreślić również komfort psychiczny i dobre warunki sanitarne, a także możliwość szybkiego skorzystania z własnego, prywatnego prysznica. 

Jaki sprzęt kupić do ćwiczeń w domu?

Dobrym pomysłem na pewno będzie mata, która przydaje się w przypadku wszelkiego rodzaju ćwiczeń w pozycji leżącej. Przy okazji nie jest droga, nie zajmuje sporo miejsca, łatwo się ją czyści oraz nie wymaga właściwie żadnej specjalistycznej wiedzy, ponieważ możesz użyć jej w dowolny sposób.

Kolejnym ciekawym akcesorium jest taśma TRX, która sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu. Ma kształt litery Y i można ją zamontować w ramie drzwi. Ćwiczenia z jej wykorzystaniem są doceniane ze względu na aktywację niemal wszystkich partii mięśniowych. 

do którego nie potrzeba specjalnego miejsca, wystarczą drzwi. Mianowicie, montuje się go we framudze. Służy oczywiście do podciągania, co skutecznie rozwija mięśnie ramion i górnej części pleców. 

Zalecamy również zakup hantli, które są jednymi z najpopularniejszych narzędzi treningowych na świecie. To także świetny sprzęt do budowania masy mięśniowej w domu.

Po treningu warto pamiętać o fazie rozluźnienia. W tym przypadku polecamy zakup wałka, który umożliwi samodzielny masaż.

Sprzęt do budowania masy mięśniowej w domu

Jeśli wybierasz przede wszystkim trening mający na celu budowę masy mięśniowej, to poza powyższymi sprzętami przyda Ci się również ekspander, czyli przedmiot składający się z uchwytów i znajdujących się pomiędzy nimi sprężyn. Zalecamy także zainwestowanie w zestaw ze sztangą. Świetnym pomysłem jest również wytrzymała ławka treningowa, dzięki której postawa przy podnoszeniu sztangi będzie prawidłowa i bezpieczna, a same ćwiczenia wygodniejsze

Sprawdź również

1 komentarz

Artur 18 lutego 2022 - 13:30

Dawno żadna lektura mnie tak nie wciągnęłą, przeczytane od deski do deski

odpowiedz

Zostaw komentarz