Strona główna » Ćwiczenia z hantlami na plecy w domu

Ćwiczenia z hantlami na plecy w domu

przez dev5e2

Każdego dnia wiele milionów osób wstaje z łóżka wraz z uciążliwym bólem pleców. Ten rodzaj schorzenia potrafi uprzykrzyć nam wykonywanie codziennych czynności i tym samym znacznie obniżyć jakość życia. W rzeczywistości dolegliwości związane z plecami zazwyczaj są skutkiem nieodpowiednich nawyków, takich jak spanie w złej pozycji czy utrzymywanie przez długi czas siedzącego trybu życia. Aby zapobiec przyszłym problemom z kręgosłupem, warto zainteresować się zagadnieniem, jakim są domowe ćwiczenia na plecy z hantlami.

Dlaczego warto ćwiczyć plecy?

Twoje plecy, a konkretniej znajdujący się w nich kręgosłup ma kluczowe znaczenie dla codziennego funkcjonowania. Bez zdrowych pleców czynności, których do tej pory nie doceniałeś, jak siadanie prosto, pochylanie się czy chodzenie zaczną sprawiać problemy. Skutki dolegliwości związanych z tą częścią ciała mogą rzutować na przyszłość, a nieleczone przyczynić się do niezdolności do normalnego poruszania się. Ograniczona mobilność wpływa z kolei na jakość życia, dlatego ważne jest, aby zadbać o swoje zdrowie. Warto dodać, że ogromny wpływ na zdrowie ma styl życia. Unikanie aktywności fizycznej, spanie w niewłaściwej pozycji czy nieprawidłowe siedzenie może prowadzić do realnych konsekwencji. Do wzmocnienia mięśni grzbietu i zachowania ich pełnej sprawności przydatne są ćwiczenia z hantlami na plecy. Tego typu trening to świetny sposób na poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Ćwiczenia na plecy w domu z hantlami

Zdecydowanej większości osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, regularne ćwiczenia kojarzą się głównie z wizytą na siłowni lub wyjściem na zewnątrz. Okazuje się jednak, że równie efektywny trening możemy przeprowadzić w domowym zaciszu. Bardzo przydatne do tego będą sztangielki, które urozmaicą nieco plan. Nawet proste ćwiczenia na plecy w domu z hantlami angażują wiele partii mięśniowych i pozytywnie wpływają na ogólny stan zdrowia. Jednym z najpopularniejszych jest klasyczne wiosłowanie. Wykonywanie go z hantlami ma zaletę w postaci większego zakresu ruchu, a także równej pracy obydwu rąk. Ciekawym ćwiczeniem również wykonywanym w pozycji skłonu jest prostowanie rąk ze sztangielkami. Należy zwrócić szczególną uwagę na możliwie prosty i płynny zakres ruchu, a także przytrzymanie hantli przez sekundę w najwyższej pozycji. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zaangażować mięśnie grzbietu, można podnosić ciężarek z tylko jednym punktem podparcia. Wystarczy podnieść jedną z nóg, a także oprzeć wybraną rękę i przyciągać hantel do klatki piersiowej.

Proste plecy dzięki treningom

Cały trening ma na celu zapobiec bólowi pleców, ale są także inne zalety. Zmiana nawyków i przejście na zdrowszy, bardziej aktywny tryb życia wyjdzie na dobre. Wymienione wyżej ćwiczenia z hantlami na proste plecy naprawdę działają i przyczyniają się do kształtowania prawidłowej sylwetki. Systematycznie wykonywany trening jest w stanie naprawić szkody wywołane przez brak ruchu czy siedzący tryb życia. Aby ćwiczenia dały efekty, kluczowe będzie zaangażowanie i regularność.

Sprawdź również

1 komentarz

Helena 26 stycznia 2022 - 11:15

profesjonalna treść, nic dodać, nic ująć

odpowiedz

Zostaw komentarz