Strona główna » Ćwiczenia na ręce – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Ćwiczenia na ręce – wszystko, co powinieneś wiedzieć

przez dev5e2

Pragniesz być posiadaczem ładnej, zgrabnej oraz wysportowanej figury? Z wiekiem zauważasz u siebie zwisającą skórę oraz zwiotczałe mięśnie ramion? Chcesz poprawić ogólną kondycję oraz wytrzymałość? Poznaj działania, które pomogą wzmocnić górne partie mięśniowe. Dowiedz się, jak wykonywać trening w domu z użyciem bardziej lub mniej profesjonalnego sprzętu. Zastosuj niezawodne ćwiczenia z gumą na ręce. Zacznij już dzisiaj! Ta aktywność pomoże Ci uzyskać wymarzony wygląd oraz dobre samopoczucie.

Obwisłe ramiona – co jest ich powodem?

Ciało człowieka stale ulega zmianie. Jest to spowodowane wieloma czynnikami – zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Na wygląd, jakość skóry, siłę mięśni czy funkcjonowanie poszczególnych narządów wpływ mają w szczególności cechy zdrowotne, dieta oraz aktywność fizyczna. Rzadkie używanie mięśni, siedzący tryb życia oraz nieprawidłowo dobrane składniki odżywcze mogą pogorszyć samopoczucie, jak również sprawić, że ciało przestanie być elastyczne i sprężyste. Czy da się temu zapobiec? Jak wykonywać ćwiczenia na obwisłe ręce? Czy potrzeba do tego profesjonalnego sprzętu?

Ćwiczenia na silne ręce w domu

Aby odpowiednio zadbać o własną kondycję oraz figurę nie jesteś zmuszony wychodzić z własnego domu. Prawidłowo dobrany zestaw aktywności pozwoli Ci budować swoją sylwetkę według własnych zasad oraz o dowolnej porze dnia – trenuj wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. Miej jednak na uwadze, że aby efekty były widoczne, musisz pilnować się kilku ważnych zasad.

Pamiętaj, by dobierać działania do własnych możliwości, potrzeb, stanu zdrowia, płci oraz wieku. Jeśli źle się czujesz, koniecznie zmniejsz intensywność ruchu. Często uzupełniaj płyny. Przybory sportowe możesz stworzyć z podstawowych akcesoriów, które z pewnością posiadasz w domu.

Oto zestaw kilku ćwiczeń na ręce w domu:

  • ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała – pompki, uginanie ramion w pozycji stojącej, np. podczas opierania się o ścianę, zginanie ramion w siadzie prostym;
  • prosty ruch izometryczny – odrzucanie rąk w bok i pozostanie przez kilka minut w tej pozycji (zaawansowani mogą trzymać ciężarki);
  • szybkie, naprzemienne ruchy ramion – boksowanie w powietrzu lub uderzanie w poduchę;
  • ćwiczenia z gumą na ręce (wykorzystanie niedrogiego sprzętu fitness) – rozciąganie gumy oburącz, założenie gumy na łokcie i próba jej zerwania;
  • trening z hantlami – zamiast profesjonalnych narzędzi możliwe jest wypełnienie pustych butelek pisakiem lub wodą.

Jeśli podejmujesz się ćwiczeń na silne ręce w domu, koniecznie zrób najpierw rozgrzewkę oraz oceń swoją sprawność danego dnia. Ponadto zwróć uwagę na technikę. Ćwiczenia powinny być wykonywane dokładnie i bez pośpiechu. Tylko wtedy przyniosą oczekiwane efekty.

Ćwiczenia na ręce dla kobiet

Jeśli chcesz zadbać o swoją sylwetkę, musisz określić cel treningu. Ustal, czy zależy Ci na nabraniu siły mięśniowej czy może na pozbyciu się nieładnie zwisającej skóry. Warto także pamiętać, że nie każda aktywność nadaje się dla każdego. Ćwiczenia na ręce dla dziewczyn będą nieco lżejsze. Kobietom zazwyczaj bardziej zależy na wymodelowaniu ramion, a niżeli na nabraniu masy. W takim przypadku warto pracować nad tylną częścią ramion, ujędrniać je oraz dbać o kondycje tricepsów.

Trening na silne ramiona dla mężczyzn

Mężczyźni najczęściej nieco inaczej traktują tego rodzaju aktywność. Ich celem jest osiągnięcie odpowiedniej muskulatury i siły. Właśnie z tego powodu zaleca im się wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem. Ćwiczenia na ręce z hantlami dla mężczyzn są idealnym sposobem na wyrzeźbienie imponującej sylwetki. Odpowiednio dobrana waga sprzętu oraz dokładnie wykonany trening poprawią siłę oraz wygląd tricepsów, bicepsów, mięśni klatki piersiowej, a nawet pleców.

Jeśli chcesz mieć wymarzoną figurę, nie odkładaj aktywności fizycznej na później. Ćwiczenia na ręce w domu – ich rodzaj, intensywność oraz częstotliwość – dobieraj do własnych potrzeb, jak również oczekiwanych celów. Wspomagaj trening odpowiednim żywieniem oraz codzienną regeneracją. Spraw, aby wysiłek fizyczny stał się zabawą i przyjemnością, a nie karą czy przymusem.

Sprawdź również

1 komentarz

Nina 30 września 2021 - 06:22

Wysokiej klasy treść – autor wiedział co robi

odpowiedz

Zostaw komentarz