Strona główna » Jak przyspieszyć porost włosów u mężczyzn?

Jak przyspieszyć porost włosów u mężczyzn?

przez dev5e2

Mężczyźni z różnych przyczyn z wiekiem mogą tracić włosy. U większości zakola pojawiają się jeszcze przed 30. rokiem życia! Niestety bardzo niewielu Panów dotkniętych łysieniem reaguje w odpowiednim momencie, a niechęć do pielęgnacji włosów potęguje utratę włosów. W efekcie większość mężczyzn dość szybko łysieje. Okazuje się jednak, że przy minimalnym wysiłku można znacznie spowolnić lub odwrócić ten efekt.

Wypadające włosy u mężczyzn – przyczyna

Wypadające włosy u mężczyzn mogą mieć wiele przyczyn. Niektóre z nich są identyczne jak u kobiet:

  • choroba – na przykład łysienie plackowate lub androgenne,
  • niedobór witamin oraz mikro i makroelementów,
  • anemia,
  • długotrwały stres.

Jednak dodatkową i bardzo powszechną przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest nadmiar testosteronu. Hormon ten, oprócz spełniania swojej roli w ciele mężczyzny, może być odpowiedzialny za przedwczesne łysienie.

Kiedy można mówić o wypadaniu włosów?

O wypadaniu włosów mówimy wtedy, gdy następuje utrata całego włosa łącznie z jego cebulką. Ułamany włos, którego cebulka została w skórze głowy, nie wypadł, a jedynie się złamał.

Łamliwość włosów zdarza się posiadaczom dłuższych fryzur, którzy nie stosują odpowiedniej pielęgnacji. Należy w tym wypadku zastosować zupełnie inne metody niż w przypadku faktycznego łysienia: skupić się przede wszystkim na wzmocnieniu włosów.

Jak zagęścić włosy u mężczyzn?

Aby zapobiec utracie włosów u mężczyzn, należy przede wszystkim zadbać o ogólną kondycję organizmu i wykonać podstawowe badania. Wykażą one ewentualne niedobory i choroby. Warto także zastanowić się, czy w życiu nie pojawił się długotrwały stres. Po wyeliminowaniu tych czynników można przystąpić do odpowiedniej suplementacji lub leczenia, a także myśleć o wprowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji.

Zadbaj o skórę głowy

Aby zapobiec wypadaniu włosów, przede wszystkim należy zadbać o skórę głowy, bo od jej kondycji będzie zależało, czy włosy zaczną odrastać i przestaną wypadać. Pielęgnacja skóry głowy składa się z trzech etapów:

  • dobór odpowiedniego szamponu,
  • regularny peeling skóry głowy,
  • używanie wcierek i innych środków na porost włosów dla mężczyzn.

Odpowiedni szampon

Mało kto wie, że przyczyną wypadania włosów może być również nadwrażliwość na niektóre substancje zawarte w szamponach do włosów. Do najbardziej uczulających należy, na przykład Cocamidopropyl Betaine. Aby sprawdzić, czy szampon nie zawiera takiej substancji, można przeczytać skład. Osoby, które nie mają na to ochoty, mogą zakupić szampon dla wrażliwej skóry głowy w aptece lub specjalny szampon na porost włosów dla mężczyzn.

Peeling skóry głowy

Podobnie jak w przypadku twarzy, skóra na głowie złuszcza się i wymaga regularnego oczyszczania z martwego naskórka, którego nie domywa szampon. Ten martwy naskórek może być przyczyną łysienia – gromadzi się on w mieszkach włosowych, blokując porost włosów. Regularny peeling może być więc świetnym sposobem na wypadające włosy u mężczyzn!

Osoby, które nie wiedzą, jak zagęścić włosy u mężczyzn za pomocą specjalistycznego peelingu, mogą użyć szamponu zmieszanego z drobinkami cukru lub fusami po kawie.

Wcierki

Wcierka do skóry głowy to preparat na porost włosów dla mężczyzn, który ma formę toniku, którym pryskamy skórę głowy. Zawiera ona witaminy i zioła, przyspieszające porost włosów. Wcierkę można zakupić w drogerii lub w aptece. Jej regularne stosowanie przyspieszy porost włosów nawet trzykrotnie. Dobierz odpowiednie tabletki na porost włosów dla mężczyzn. Można stymulować porost włosów również od wewnątrz, przyjmując odpowiednie tabletki na porost włosów dla mężczyzn. Można nabyć je w aptece. Nie będą skuteczne dla kobiet, ponieważ zawierają one zupełnie inne minerały i witaminy.

Masaż skóry głowy działa cuda

Bardzo ważnym i darmowym środkiem na porost włosów dla mężczyzn jest masaż skóry głowy. Poprzez stymulację tego obszaru zwiększa się jego ukrwienie, co poprawia ogólną kondycję skóry głowy i przyspiesza porost włosów. Masaż taki można wykonać samodzielnie w domu, za pomocą specjalnego przyrządu lub rękoma.

Sprawdź również

1 komentarz

Łucja 3 października 2021 - 04:12

Autor ma ogromną wiedzę i to widać!

odpowiedz

Zostaw komentarz