Strona główna » Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską

Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską

przez dev5e2

Regularne treningi siłowe to znakomity sposób na to, by wymodelować sylwetkę, pozbyć się nadprogramowych kilogramów, nabrać kondycji i cieszyć się znakomitym samopoczuciem. Odpowiednio dobrane do potrzeb ćwiczenia są w stanie zagwarantować imponujące efekty. Obszarem, nad którym pragnie pracować wiele osób, jest brzuch, na którym odkłada się sporo tkanki tłuszczowej – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jeżeli także należysz do tej grupy, ćwiczenia z piłką lekarską stanowią dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską dla osób o różnej kondycji

Pamiętaj o tym, że tego rodzaju aktywność jest dedykowana osobom o różnej kondycji. Wystarczy, że wybierzesz piłkę o takiej masie, która będzie Ci odpowiadała i sama zadecydujesz o tym, jak bardzo intensywny trening chcesz wykonać. Pierwsze ćwiczenie to tak zwany Russian Twist. Usiądź wygodnie na ziemi i ugnij nogi w kolanach tak, by powstał kąt prosty. Unieś je w górę, wciąż zachowując to ustawienie. Następnie chwyć w dłonie piłkę, po czym umieść na wysokości swojej klatki piersiowej. Dbaj o to, by Twoje plecy były wyprostowane i zacznij wykonywać naprzemienne obroty – raz w lewo, a raz w prawo. Kolana muszą być przy tym złączone, biodra nieruchome. Tego rodzaju ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską pomogą także podkreślić talię. Najlepsze rezultaty zobaczysz, wykonując po dziesięć obrotów w każdą ze stron oraz powtarzając taką serię trzykrotnie. Druga propozycja przypomina nieco mostek. Połóż się na plecach, układając dłonie wzdłuż tułowia. Ugnij kolana, a stopy ustaw tak, by znajdowały się na szerokości bioder. Włóż piłkę lekarską pod lewą stopę oraz unieś biodra, jednocześnie prostując prawą nogę. Powróć do pozycji leżącej i powtarzaj tę czynność przez około pięćdziesiąt sekund. Następnie zmień stronę.

Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską – ciekawa forma urozmaicenia treningu

Lubisz wykonywać ćwiczenia na stojąco? To znakomicie się składa! Złap piłkę i trzymaj ją przed sobą, ustawiając się w półprzysiadzie. Upewnij się, że stopy znajdują się na szerokości bioder, a plecy są wyprostowane. Podnieś piłkę po przekątnej, kierując ją w lewą stronę oraz zachowując proste ramiona. Tym samym płynnym ruchem przenieś piłkę w dół i w prawo. W ten sposób tułów się obróci. Opuszczając ciężar, zegnij kolana, kończąc ćwiczenie z piłką znajdującą się na poziomie tego prawego i z biodrami odsuniętymi w lewo. Powtórz dziesięć razy, po czym zmień stronę. Sprawdzoną opcją są również przysiady z wyrzutem. Wykonujesz je dokładnie tak, jak te tradycyjne, z tą różnicą, że wyprostowując się, unosisz piłkę zdecydowanym ruchem, by znalazła się nad Twoją głową. Masz ochotę na więcej? Klęknij, połóż dłonie na piłce, napinając mięśnie brzucha i powoli przesuń ją do przodu. Wróć do pozycji wyjściowej oraz powtórz pięć razy.

Sama z łatwością możesz zauważyć, że ćwiczenia z piłką lekarską na brzuch potrafią być na tyle urozmaicone, że bez trudu znajdziesz takie, które będą w pełni Ci odpowiadały. Zaangażuj się, bądź systematyczna i podziwiaj znakomite rezultaty!

Sprawdź również

1 komentarz

Mia 25 stycznia 2022 - 21:23

Taki ogrom informacji w jednym miejscu – dzięki autorze!

odpowiedz

Zostaw komentarz