Strona główna » Jak pozbywać się oleju spożywczego po zużyciu go?

Jak pozbywać się oleju spożywczego po zużyciu go?

przez dev5e2

Olej to jeden z głównych składników wykorzystywanych w kuchni. To właśnie dzięki niemu możemy usmażyć soczystego steka, pyszne frytki czy pączki na Tłusty Czwartek. W lokalach gastronomicznych każdego dnia wykorzystywane są litry oleju roślinnego. Niestety problem pojawia się po jego zużyciu. Wiele osób nie wie, jak prawidłowo utylizować ten produkt. Na szczęście dzięki temu artykułowi dowiesz się, gdzie oddać zużyty olej, aby nie zaszkodzić środowisku naturalnemu.

Czy zużyty olej spożywczy można wylać do zlewu lub toalety?

Zużyty olej spożywczy to bardzo problematyczny odpad. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak odpowiednio go zutylizować. Niektórzy sądzą, że najprostszym sposobem na pozbycie się oleju jest wylanie go do zlewu lub toalety. To ogromny błąd! Postępując w ten sposób, można doprowadzić do zatkania, a nawet pęknięcia rur kanalizacyjnych. W efekcie istnieje duże ryzyko zalania lokalu. Należy pamiętać, że olej wylewany do zlewu bądź toalety tężeje i w połączeniu z innymi zanieczyszczeniami tworzy zatory. Trzeba mieć na uwadze, że tłuszcz nie rozpuszcza się, lecz osiada na ścianach rur i zmniejsza ich średnicę. Niestety oczyszczenie instalacji nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Gdy dojdzie do jej zatkania, konieczne może okazać się wezwanie fachowca, gdyż domowe sposoby i dostępne preparaty chemiczne często nie radzą sobie z zatorami powstałymi w wyniku połączenia tłuszczu z innymi zabrudzeniami.

Co zrobić ze zużytym olejem spożywczym?

Zastanawiasz się, jak pozbyć się zużytego oleju spożywczego? Wszystko zależy od tego, jaką ilością tego tłuszczu dysponujesz. Jeśli jest go niewiele, to wystarczy zetrzeć go z patelni za pomocą papierowego ręcznika, a następnie wyrzucić zatłuszczoną ścierkę do kosza na śmieci. Jeśli jednak posiadasz większą ilość zużytego oleju, to przelej go do szczelnej butelki lub słoika i wrzuć do pojemnika z odpadami z mieszanymi. Olej spożywczy możesz również oddać do PSZOK-u, który funkcjonuje w Twojej gminie. Ciekawą opcją jest także przerobienie zużytego oleju na mydło gospodarcze. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku sprawdzi się wyłącznie olej, który był używany w temperaturze poniżej 190 stopni Celsjusza i nie został zmieszany z innymi tłuszczami.

A komu oddać zużyty olej spożywczy, jeśli posiadamy duże ilości tego tłuszczu? W tym przypadku najlepiej zdecydować się na współpracę z firmą zajmującą się odbiorem oleju. Ofertę jednego z najbardziej polecanych przedsiębiorstw skupujących zużyty tłuszcz roślinny znajdziesz na stronie: https://euro-eko-polska.pl/zakup/. Fachowcy z Euro Eko Polska świadczą usługi klientom z całej Polski. Dzięki temu, że dysponują dużą, dobrze rozwiniętą flotę są w stanie zapewnić odbiór oleju spożywczego nawet w najdalszych zakątkach kraju. Swoją ofertę kierują oni do właścicieli zakładów produkcyjnych, hoteli, restauracji, food trucków, stołówek i innych lokali gastronomicznych. Specjaliści z Euro Eko Polska posiadają specjalistyczne samochody wyposażone w sorbenty przeznaczone do niwelowania niekontrolowanych rozlewów oleju. Swoim zleceniodawcom zapewniają oni własne pojemniki do przechowywania zużytego tłuszczu. Działają szybko, profesjonalnie i zgodnie z przepisami prawa. Decydując się na współpracę z firmą Euro Eko Polska, masz pewność, że odbiór oleju spożywczego zawsze będzie przebiegał błyskawicznie i legalnie. Pamiętaj, że oddając tłuszcz w ręce fachowców, unikniesz kar za nieprawidłowe utylizowanie tłuszczów i dzięki temu nie będziesz musiał martwić się stratami finansowymi i problemami prawnymi. Ponadto zadbasz o środowisko naturalne i nie będziesz już musiał zastanawiać się, gdzie oddać zużyty olej.

Jeśli chcesz nawiązać współpracę z firmą Euro Eko Polska, to wejdź na stronę internetową: https://euro-eko-polska.pl/zakup/ i przejdź do zakładki “Podpisz umowę”. Następnie wybierz swój region z mapy dostępnej na stronie i sprawdź, kto z pracowników za niego odpowiada. W kolejnym kroku skontaktuj się ze specjalistą i poinformuj go o swoich potrzebach i oczekiwaniach względem odbioru oleju spożywczego.

Sprawdź również

Zostaw komentarz