Strona główna » Jak założyć szkło ochronne na ekran telefonu?

Jak założyć szkło ochronne na ekran telefonu?

przez dev5e2

Modele smartfonów z dużym wyświetlaczem nie należą do nowości na rynku. Coraz to nowsze telefony posiadają większe wyświetlacze, które bardzo łatwo jest uszkodzić. Wymiana wyświetlacza nie należy do przyjemnych dla portfela zabiegów, a im większy posiada się ekran smartfona, tym wymiana będzie kosztowniejsza i może przekraczać realną wartość telefonu. Co zrobić więc aby uniknąć przymusu wymiany wyświetlacza? Rozwiązanie nie jest wcale takie trudne – wystarczy wiedzieć, jak założyć szkło ochronne na telefon, o ile woli się zrobić to samemu.

Czy szkło ochronne faktycznie chroni?

Smartfony z dużymi ekranami to codzienność w dzisiejszych czasach. Często decydują się na nie osoby, którym czytanie z mniejszych powierzchni sprawia problem. Duży ekran może wydawać się dużym atutem, ale jednocześnie jest bardzo słabym punktem urządzenia, który jest narażony na bardzo wiele możliwych uszkodzeń.

Na aktualnym rynku jest dostępnych bardzo wiele szkieł hartowanych, które zabezpieczają ekran smartfona przed zarysowaniami i pęknięciami. Niestety nie ma gwarancji, że szkło zadziała przy każdym upadku, ponieważ telefon może uszkodzić się podczas uderzenia o np. jego jakiś brzeg, czy kant. Jednakże lepiej jest zainwestować w szkło i mieć gwarancję jakiejkolwiek ochrony, niż potem żałować, że wyświetlacz jest ciągle do wymiany.

Jak założyć szkło na ekran telefonu?

Wbrew pozorom, nie jest to najłatwiejsze zadanie. Aby prawidłowo założyć szkło hartowane potrzeba cierpliwości i zręczności manualnej. Szczegółem, o którym warto pamiętać jest fakt, że źle założonej szybki ochronnej nie da się przykleić jeszcze raz.

Podczas zakładania szkiełka istotne jest, aby wokół nie było brudu ani nie unosił się kurz. Na ogół do zakupionego już wcześniej szkła hartowanego jest przyłączona chusteczka nasączona spirytusem i druga sucha, jeśli jednak nie było takich w zestawie, warto się w nie zaopatrzyć. Chusteczki z mikrofibry najlepiej sprawdzą się do oczyszczenia ekranu, przed próbą klejenia. Przed przystąpieniem do zakładania, dobrym pomysłem będzie przyłożenie szkła ochronnego do powierzchni wyświetlacza, aby orientacyjnie wymierzyć odległości brzegów szkła, oraz dopasować wycięcia na aparat. Mając na telefonie etui, lepiej jest je zdjąć, ponieważ może ono przeszkadzać w prawidłowym założeniu szkła ochronnego.

Następnym krokiem jest oczyszczenie ekranu z różnych zabrudzeń czy paprochów. Do tej czynności przydadzą się wcześniej wspomniane chusteczki z mikrofibry. Wilgotną ściereczką przecieramy wyświetlacz zabrudzeń, natomiast korzystając z suchej wycieramy ekran i tym sposobem go osuszamy. Najważniejsze jest to, aby nie został żaden brudek na wyświetlaczu telefonu.

Teraz gdy telefon jest już wolny od zanieczyszczeń należy zdjąć folię ochronną ze szkła ochronnego. Trzeba delikatnie i precyzyjnie wymierzyć miejsce, w którym szkło ma zostać przyklejone, pamiętając o tym, aby nie dotykać jeszcze nim ekranu telefonu. Kiedy jest się gotowym, powoli przykleja się szkiełko do ekranu. Warto się postarać, aby środkowa część pierwsza zetknęła się z wyświetlaczem smartfona (w tym celu można bardzo delikatnie wygiąć szybkę). Jeżeli wszystko poszło dobrze, można zostawić na kilka minut telefon i go nie ruszać, aby wszystko się samodzielnie przykleiło. Natomiast jeżeli pojawią się tak zwane bąbelki, należy jak najszybciej je “wyprowadzić”, naciskając szybkę dłonią przez suchą szmatkę.

W kilku prostych krokach można dokładnie się dowiedzieć jak założyć szkiełko na telefon.

Ważne jest usunięcie bąbelków z ekranu

Dlaczego może to wydawać się takie istotne? Bąbelki powietrza pojawiające się pod szkłem ochronnym znacznie pogarszają jakość obrazu, wyświetlanego przez telefon oraz istnieje ryzyko zaburzenia rozpoznawania dotyku. Jednak najgorszą ich cechą jest to, że miejsce, na którym znajduje się przestrzeń powietrza staje się słabym punktem ochrony ekranu.

Dobrym zabezpieczeniem przed uszkodzeniami jest również etui do smartfona. Posiadając Samsunga A20e, znajdziesz w ofercie sklepu nie tylko odpowiednie szkło ochronne, ale także etui Samsung A20e.

Sprawdź również

Zostaw komentarz