Strona główna » Jak działają maseczki chirurgiczne?

Jak działają maseczki chirurgiczne?

przez dev5e2

W celu zminimalizowania ryzyka powikłań pooperacyjnych, chirurdzy w czasie zabiegów muszą przykładać dużą wagę do zachowania higieny. Jedną z najskuteczniejszych metod na zachowanie sterylności na sali operacyjnej jest używanie maseczek chirurgicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak one działają, to kontynuuj czytanie.

Czym są maseczki chirurgiczne?

Maseczki chirurgiczne to maski medyczne stanowiące środek ochrony osobistej. Wykorzystywane są one przez lekarzy i innych pracowników opieki zdrowia w czasie wykonywania różnorodnych zabiegów. Ich głównym zadaniem jest minimalizowanie ryzyka przenoszenia się infekcji pomiędzy personelem medycznym i pacjentami. Maseczki chirurgiczne blokują przemieszczania się patogenów znajdujących się w kropelkach oddechowych oraz aerozolach z ust i nosa.

Maseczki chirurgiczne – działanie

Już wiesz, po co nosić maseczkę. Teraz zastanawiasz się, jak ona działa? Otóż jest uznawana za dodatkową barierę dla dróg oddechowych. Skutecznie zmniejsza ryzyko przeniesienia bakterii i niewielkich zanieczyszczeń podczas operacji i zabiegów. Umożliwia utrzymanie sterylności na sali, dzięki czemu zapobiega pojawianiu się powikłań pooperacyjnych. Należy jednak pamiętać, że aby maseczka chirurgiczna stanowiła skuteczną ochronę, musi być prawidłowo zakładana i regularnie wymieniana, a następnie utylizowana. W przeciwnym razie nie spełni swoich zadań w sposób poprawny.

Jaką maseczkę chirurgiczną wybrać?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje maseczek chirurgicznych. Jak wybrać najlepszą? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim należy sprawdzić, z jakiego materiału wykonana została maseczka. Najlepiej postawić na tę wyprodukowaną z włókniny polipropylenowej cechującej się wysoką odpornością na rozciąganie i miękkością. Ponadto maseczki z tego rodzaju materiału skutecznie przepuszczają powietrze, dzięki czemu nie powodują problemów z oddychaniem. Ich dużą zaletą jest również fakt, iż w bardzo niewielkim stopniu przepuszczają wodę i wyróżniają się niską chłonnością.

 

Podczas wyboru maseczki chirurgicznej, należy zwrócić uwagę również na liczbę warstw materiału. Bardzo wysoką skutecznością wyróżniają się modele trzywarstwowe, które posiadają filtrację powyżej 98% i jednocześnie nie utrudniają swobodnego oddychania. Dodatkowo zgodnie z normą EN 14683, trójwarstwowe maseczki chirurgiczne spełniają kryteria dla masek typu II, a co za tym idzie spełniają normy europejskie.

Maseczki chirurgiczne – gdzie kupić?

Maseczki chirurgiczne dostępne są w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich odpowiednio spełniają swoje zadania. Niektóre modele nie posiadają wystarczającej liczby warstw materiału, przez co nie zapewniają odpowiedniej filtracji i tym samym nie stanowią skutecznego zabezpieczenia przed zakażeniami.

Jeśli chcesz mieć pewność co do jakości kupowanych maseczek chirurgicznych, to sięgnij po te pochodzące z zaufanego źródła. Bardzo polecane są maseczki dostępne na stronie: https://madens.pl/oferta/odziez-medyczna-jednorazowa/maski-chirurgiczne/. Są one solidnie wykonane, gwarantują wysoki komfort użytkowania i co najważniejsze świetne chronią przed zakażeniami. Dodatkowo idealnie dopasowują się do twarzy i nie utrudniają oddychania. Sięgając po maseczki chrirugiczne ze sklepu medycznego Madens, masz pewność, że otrzymasz produkty o najwyższym standardzie, pochodzące z zaufanego źródła.

Maseczka chirurgiczna – cena

Ile kosztuje maseczka chirurgiczna? Udzielenie konkretnej odpowiedzi nie jest możliwe, ponieważ ceny maseczek są różne. Na koszt zakupu tych elementów wpływa przede wszystkim ich materiał wykonania i typ. Możesz być jednak pewien, że zakup maseczek chirurgicznych nie wiąże się z dużymi wydatkami nadwyrężającymi budżet.

Jeśli chcesz poznać dokładne ceny maseczek, wejdź na stronę internetową: https://madens.pl/oferta/odziez-medyczna-jednorazowa/maski-chirurgiczne/. Do wszystkich produktów zostały przypisane dokładne informacje o cenach.

Sprawdź również

Zostaw komentarz