Strona główna » Jak uporządkować kable na biurku?

Jak uporządkować kable na biurku?

przez dev5e2

Coraz powszechniejsze staje się stosowanie urządzeń bezprzewodowych, takich jak myszki czy klawiatury, które okazują się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jednakże nie da się całkowicie wyeliminować z życia okablowania, co może sprawiać czasem problemy. Porozkładane kable na biurku i pod nim to jedna z większych zmor, zwłaszcza gdy służy nam ono do pracy lub nauki. Czasem ciężko jest porządnie je uporządkować, przez co próbujemy pogodzić się z naszym losem i przestajemy szukać rozwiązań. Tylko że nie trzeba tego robić. Wystarczy poznać kilka sposobów na to, jak uporządkować kable na biurku lub pod nim.

Jak uporządkować kable na biurku?

Każda pracująca lub ucząca się osoba zadawała sobie pewnie pytanie, jak ma uporządkować kable w okolicy biurka, aby otoczenie było estetyczne, schludne i praktycznie zagospodarowane. Nie ma wielu sposobów na to, żeby usunąć z życia kable, poza ograniczeniem sprzętów, które je posiadają i przerzucenie się na te bezprzewodowe. Jednak udało znaleźć się pewne sposoby, dzięki którym, zarówno na biurku, jak i pod nim zagości porządek. Można wykorzystać rzeczy, które każdy powinien mieć w swoim domu, albo zakupić specjalne organizery kabli.

Jednym ze sposobów, które powinny być dostępne dla każdego, jest korzystanie z tradycyjnych klipsów do papieru. Wystarczy przypiąć je do blatu biurka, a następnie przewlecze się przez nie okablowanie. Można kable umieszczać w nich pojedynczo lub na przykład parami. Zyska się dzięki temu nie tylko należyty porządek, ale także w znacznym stopniu ułatwi się odłączanie i przyłączanie przewodów do urządzeń. Już nie będzie pomyłek podczas prób odnalezienia odpowiedniego kabla.

Sposoby na porządek – organizer kabli i inne

Kolejnymi sposobami, które powinny pomóc w organizacji na biurku oraz pod, jest zakup biurka wyposażonego w specjalne otwory, które przeznaczone są do prowadzenia kabli od komputera. Niestety jest to związane z kolejnym wydatkiem, którego jednak wolimy uniknąć.

Dobrym rozwiązaniem na kable będzie spięcie ich w wiązki. Jest to prosty i tani sposób, który znacznie poprawi organizację pracy. Ponadto warto podczas rozpoczęcia porządkowania zacząć od odłączenia wszystkich kabli, odkurzenia całego sprzętu i wpięcia wszystkiego na nowo. Gdy będziemy pewni, że wszystko działa tak jak powinno, należy pogrupować kable i je spiąć. Można użyć do tego drucianych spinek, rzepów lub opasek zaciskowych.

Następnym sposobem na to, jak uporządkować kable pod biurkiem, jest ich grupowanie za pomocą maskownic, peszeli i listew. Jest to trwalsze i może nawet estetyczne. Korzystając z tego sposobu, masz gwarancję tego, że wyjmując jeden kabel nic więcej się nie zepsuje. Wszystko jest tak trwale zabezpieczone, że będzie się trzymało bardzo długo.

Organizery kabli – proste i estetyczne

Najlepszym rozwiązaniem spośród wszystkich, jakie można zaproponować, jest zakup organizera na kable. Nie ma lepszego sposobu na to, jak uporządkować kable pod biurkiem, jak i na nim. Organizer kabli jest łatwo dostępny w sklepach, w przystępnych cenach. Jest on bardzo estetyczny i stylowy, a także można łatwo znaleźć go w wielu wariantach stylistycznych. Dostępne jest w postaci skrzyneczek, z których zostają poprowadzone kable, tak aby się nie plątały nigdzie i był do nich łatwy dostęp.

Zainteresować mogą także organizery w postaci koszyczków, które mocuje się pod blat biurka. Są bardzo wytrzymałe i schludne. Świetnie pomagają przy organizacji pracy, nie zajmując przy tym miejsca, ze względu na swoje idealne zlokalizowanie.

Na co zwrócić uwagę podczas doboru organizera?

Zakup organizera na kable, nie powinien wyglądać tak, że wybiera się pierwsze co wpadnie w ręce. Lepiej najpierw zapoznać się z tym, na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru.

  • sposób mocowania – należy dopasować go do specyfiki pomieszczenia, w jakim ma się on znajdować.
  • wielkość – organizery produkowane są w różnych wielkościach, dzięki czemu łatwiej jest dostosować je odpowiednio do wnętrza i przestrzeni.
  • tworzywo – w sprzedaży można znaleźć wiele organizerów z przeróżnego tworzywa. Im więcej kabli ma się w nim znaleźć, tym powinna być mocniejsza jego konstrukcja.

Podczas dokonywania zakupu organizera, warto również rozejrzeć się za odpowiednimi zatrzaskami meblowymi. Więcej o nich dowiemy się ze strony https://www.zylakiprzeciwdzialaj.pl/rodzaje-zatrzaskow-meblowych/.

Sprawdź również

Zostaw komentarz