Strona główna » Co zabrać ze sobą na wyprawę survivalową?

Co zabrać ze sobą na wyprawę survivalową?

przez dev5e2

Wielu ludzi, pragnąc odpocząć od miejskiego życia, szuka możliwości przebywania w naturalnym środowisku. Wyprawa survivalowa może być znakomitą okazją, aby spotkać się z naturą w jej najdzikszej postaci. Pozwala sprawdzić granice swoich możliwości oraz przeżyć pełne emocji, niezapomniane przygody. Pamiętaj, że najważniejszym aspektem każdego wyjścia jest bezpieczeństwo, dlatego taką wyprawę należy dobrze zorganizować. Jak się przygotować na survival? Co zabrać, aby pokonać trudności terenu czy warunków pogodowych?

Survival – jak się przygotować?

Niedostateczne przygotowanie do wyprawy survivalowej to najczęstsza przyczyna kłopotów. Nie dopuść do sytuacji, w której Twoje życie stanie się zagrożone. Staraj się przewidzieć jak najwięcej, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko wypadku. Rzeczy niezbędne służyć mają orientacji w terenie, przygotowaniu biwaku i wezwaniu pomocy w razie zagrożenia. W przypadku tej ostatniej ewentualności warto rozważyć zabranie telefonu komórkowego z naładowaną baterią. Do zestawu survivalowca dorzuć nóż, kompas, manierkę na wodę, mapę, latarkę, gwizdek, taśmę klejącą, krzesiwo lub wodoodporne zapałki.

Survival – co potrzebne na tego typu wyprawę?

Nóż to najbardziej indywidualny element wyposażenia, stąd trudno polecić najlepszy model. Doświadczeni survivalowcy polecają modele o długości około 10 cm. Sprawdź, czy w przypadku rozkładanego noża ostra powierzchnia jest dobrze zablokowana. Obustronne ostrza okazują się w większości przypadków niepraktyczne, a zarazem niebezpieczne.

Mapa topograficzna stanowi przejaw roztropności. Nawet na znakowanych szlakach łatwo się zgubić. Im więcej na niej szczegółów, tym lepiej. Uproszczone plany turystyczne mogą się okazać niewystarczające, szczególnie jeśli zamierzasz wędrować po bezdrożach. 

Krzesiwo przyda się do rozpalenia ognia. Przy ognisku można się ogrzać, zregenerować siły lub coś ugotować. Ekwipunek służący temu celowi dobierz indywidualnie, w zależności od Twoich umiejętności, ponieważ rozpalenie ognia może sprawić trudność. Mogą do tego posłużyć zapałki w wodoszczelnym opakowaniu, zapalniczka albo krzesiwo magnezowe.

Survival – co zabrać z garderoby?

Miej na względzie zmienne warunki pogodowe. W przypadku odzieży zadbaj o swoją wygodę. Najlepiej się sprawdzi lekki, elastyczny ubiór warstwowy „na cebulkę”, który ma za zadanie zatrzymać ciepło oddawane przez ciało. Podczas mrozów przyda się bielizna termoaktywna. Przed wiatrami i deszczem ochroni kurtka wiatrochronna bądź materiałowe ponczo. Nie zapomnij o odpowiednich butach z wytrzymałą podeszwą oraz oddychającym materiałem.

Survival – co potrzebne w apteczce?

Nikt nie chce mieć wypadku podczas wyprawy, ale jeśli już się przydarzy, niezbędny okaże się zestaw pierwszej pomocy. Rozsądnie skompletuj zawartość apteczki i spakuj tylko taki sprzęt, którym potrafisz się posługiwać. Wodoodporne opatrunki, kompresy, środek dezynfekujący, plastry, chusta trójkątna czy środki przeciwbólowe to absolutne minimum. Jeżeli na coś chorujesz lub jesteś alergikiem, spakuj wszystkie lekarstwa mogące się okazać potrzebne.

Sprawdź również

Zostaw komentarz