Strona główna » Jak utrzymać związek na odległość?

Jak utrzymać związek na odległość?

przez dev5e2

Związek na odległość wielu parom wydaje się niemal niemożliwy do utrzymania. Brak regularnych spotkań, sporadyczna czułość oraz niemożność okazania należytego wsparcia w sytuacjach problematycznych to tylko jedne z wielu powodów, dla których część par woli się rozstać niż pozostawać w relacji, w której ukochanych dzielą setki, jeśli nie tysiące kilometrów. Przed zaniechaniem walki o związek na odległość, warto jednak zastosować kilka rad, które dadzą odpowiedzi na pytanie, jak przetrwać związek na odległość.

Regularny kontakt

Dla wielu osób, które stają przed dylematem, jak dbać o związek na odległość, aby nie utracić ukochanego, największym problemem jest brak regularnych spotkań. Oczywiste jest, że żadna, nawet najdłuższa rozmowa telefoniczna, nie jest w stanie zastąpić wtulenia się w drugą połówkę czy nawet konwersacji twarzą w twarz. Warto mieć jednak świadomość, że rozmowy za pośrednictwem komunikatorów internetowych oraz telefonów komórkowych mogą być równie romantyczne i satysfakcjonujące, jak te prowadzone osobiście. Ważne jest, aby obie strony związku ustaliły konkretne godziny, o których z całą pewnością będą mogły poświęcić sobie czas i informowały się nawzajem o wszystkim, co ważne, radosne i smutne wydarzyło się w ich życiu. Rozmowy telefoniczne nie zastąpią co prawda obserwowania mimiki drugiej osoby, problem ten można jednak rozwiązać, korzystając z programów typu Skype, które umożliwiają konwersację poprzez kamerkę w laptopie lub telefonie.

Planowanie

Jak podtrzymać związek na odległość bez możliwości regularnego spotykania się i spędzania ze sobą wspaniałych chwil? Dobrym rozwiązaniem jest planowanie na zapas tego, co para chciałaby zrobić i jak ma zamiar celebrować spotkanie, kiedy już do niego dojdzie. Istotne jest, żeby takie plany uwzględniały jak najwięcej szczegółów, przez co nie będą jedynie słowami rzucanymi na wiatr, a oboje będziecie dokładać starań, aby je zrealizować. Jeśli para ma się widzieć przykładowo jedynie przez kilka dni, warto zarezerwować sobie popołudnia i robić to, na co obie osoby zawsze miały ochotę. Trzeba pamiętać, że wątpliwości na temat tego, jak utrzymać związek na odległość najczęściej biorą się właśnie z poczucia, że niewystarczająco czasu spędza się razem. Cała sztuka polega jednak na tym, żeby wspólny czas wykorzystać do maksimum. 

Odpowiednie nastawienie

Właściwe nastawienie i pozytywne myślenie są kluczowe, jeśli chodzi o podtrzymanie związku na odległość. Trzeba mieć świadomość, że relacja tego typu często niesie ze sobą dużą samodzielność w kwestii podejmowania trudnych decyzji i rozwiązywania problemów. Trudniej jest jednak popaść w rutynę, ze względu na to, że partnerzy są właściwie cały czas stęsknieni za sobą. Brak stałej obecności drugiej osoby, do której często dochodzą nieregularne spotkania i utrudniony kontakt (zwłaszcza gdy partner pracuje w krajach o innej strefie czasowej) może być na początku bardzo zniechęcający, jednak łącząc odpowiednie nastawienie z dbałością o stały kontakt, można otrzymać bardzo pełną i dającą dużo radości relację. 

Sprawdź również

Zostaw komentarz