Strona główna » Wąskie pompki diamentowe — jak powinno wyglądać ćwiczenie?

Wąskie pompki diamentowe — jak powinno wyglądać ćwiczenie?

przez dev5e2

Wiele osób, które prowadzą aktywny tryb życia i uprawiają sporty, rozgrzewa się, wykonując różne ćwiczenia. Do nich zaś najczęściej zaliczane są pompki. Można je wykonywać na wiele sposobów. Najbardziej popularne są pompki diamentowe. Co dają i jaka jest właściwa technika ich wykonywania?

Co to są pompki diamentowe?

Pompki diamentowe, inaczej zwane wąskimi, są bardziej zaawansowane niż zwykłe pompki klasyczne. O wiele bardziej angażują mięśnie tricepsa i wpływają na nie oraz na dolne partie mięśni klatki piersiowej. Aby dawane przez pompki efekty były zadowalające, powinny być one wykonywane prawidłowo – dlatego tak ważne jest poznanie odpowiedniej techniki ćwiczeń.

Co dają pompki diamentowe?

Charakterystyczne dla pompek diamentowych efekty można zauważyć już po kilku tygodniach od rozpoczęcia ćwiczeń. Pewnie zastanawiasz się w odniesieniu do pompek, jakie mięśnie pracują w czasie ćwiczeń? Przede wszystkim mięśnie brzucha, mięsień czworoboczny, mięsień naramienny, mięsień klatki piersiowej i mięsień trójgłowy ramienia. Pompki wąskie poprawią wygląd Twoich pleców oraz ramion. Mogą również pomagać we wzmocnieniu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wkrótce będziesz mógł zobaczyć zarys mięśni brzucha, jednak nie spodziewaj się od razu „kaloryfera”, bo na niego będziesz musiał trochę poczekać. Pompki również wpłyną na kształt Twoich pośladków oraz ud. Twoja sylwetka stanie się zdecydowanie smuklejsza, ponieważ jest to jedno z bardziej intensywnych ćwiczeń, które przynosi świetne rezultaty. Dodatkowo wpływają na szybkie spalanie tłuszczu, więc są idealnym wyborem dla osób, które chciałyby zgubić kilka kilogramów. Co więcej, pompki nie tylko mogą wpłynąć na Twój wygląd i samopoczucie, ale również na lepszą wydolność oddechową. Możesz wykonywać je codziennie jako osobne ćwiczenie lub jako rozgrzewkę przed treningiem.

Pompki – technika to podstawa

Po skończonej rozgrzewce Twoje ciało będzie gotowe do ćwiczeń. Musisz przyjąć pozycję podporu przodem. Następnie ustaw swoje dłonie dość wąsko. Musisz ułożyć je w taki sposób, by powstał między nimi trójkąt, który będzie przypominać diament. Kciuki i palce wskazujące obu rąk powinny być złączone ze sobą. Nogi muszą znajdować się blisko siebie. Stopy natomiast mogą się dotykać wewnętrzną stroną. Pamiętaj, aby zachować ciało w prostej linii. Musisz także napiąć brzuch oraz pośladki, aby ćwiczenie faktycznie przyniosło rezultaty i było poprawnie wykonane. Powinieneś skupić się na wykonywanym ruchu i nie rozluźniać ciała. Głowa musi znajdować się w jednej linii z całym ciałem, więc nie kręć nią na boki, ani nie podnoś jej do góry. Jeżeli jesteś już ustawiony w odpowiedniej pozycji, możesz przystąpić do głównej części ćwiczenia. Ramiona należy lekko ugiąć, równocześnie opuszczając klatkę piersiową, oczywiście w stronę dłoni, które cały czas ułożone są w kształt diamentu. Powinieneś zejść jak najniżej, jednak nie wolno Ci dotknąć podłogi. Będąc nisko, zatrzymaj się na chwilę, po czym dynamicznym ruchem powróć do swojej wcześniejszej pozycji.

Możesz również wykonać pompki w wąskim rozstawie rąk. Pozycja wyjściowa jest taka sama, jak poprzednia, ale Twoje ręce powinny być umieszczone na szerokość delikatnie węższą niż szerokość Twoich barków. Całe ciało także powinno pozostać w równej linii. W tym sposobie także musisz pamiętać o napięciu mięśni, zwłaszcza brzucha, aż do końca ćwiczenia. Opuszczasz swobodnie klatkę piersiową, jak najniżej potrafisz, oczywiście nie kładąc się. Łokcie powinny znaleźć się blisko boków tułowia. Zatrzymaj się, po czym odepchnij z powrotem do pozycji wyjściowej.

Musisz również wiedzieć, że podczas całego treningu ważne jest prawidłowe oddychanie. Niestety, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Nieodpowiednie oddychanie może doprowadzić nawet do bólu głowy podczas ćwiczenia lub po jego zakończeniu. Właściwa ilość tlenu zapewni prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Przy opuszczaniu ciała powinieneś wziąć wdech, a przy podnoszeniu zrobić wydech. W trening wkładasz dość sporo energii, dlatego też ważna jest duża ilość tlenu w płucach, aby prawidłowo dotlenić organizm, a zwłaszcza mięśnie, które cały czas pracują.

Sprawdź również

1 komentarz

Bartłomiej 2 października 2021 - 11:53

Rzetelny artykuł na wysokim poziomie

odpowiedz

Zostaw komentarz