Strona główna » Russian twist – ćwiczenie na płaski brzuch

Russian twist – ćwiczenie na płaski brzuch

przez dev5e2

Płaski brzuch to marzenie wielu osób. Nie zapominajmy o tym, że aby to uzyskać, konieczne jest połączenie zdrowej diety z ćwiczeniami na brzuch. W tym przypadku doskonale sprawdza się russian twist. Skrętoskłony na boczki mają wiele zalet, które warto poznać. Czym cechuje się skrętoskłon? Co daje to ćwiczenie? Dlaczego warto je wykonywać? O czym jeszcze trzeba pamiętać w trakcie treningu?

Russian twist – ćwiczenie

Jest to ćwiczenie mocno angażujące mięśnie skośne oraz poprzeczne brzucha. Celem skrętoskłonów jest zredukowanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i wyrzeźbienie mięśni. Dzięki temu uzyskamy talię osy, która da nam pewność siebie i komfort psychiczny. Skrętoskłony na boczki to jeden z rodzajów znanych brzuszków. Odznaczają się tym, że możemy w tym treningu wykorzystać akcesoria sportowe – hantle, talerze, piłkę lekarską lub inny ciężar. W trakcie wykonywania russian twist, mięśnie brzucha są napięte przez cały czas.

Jak wykonywać skrętoskłony na boczki?

Skrętoskłony są treningiem łatwym technicznie, co jest sporym atutem. Z takiego rozwiązania skorzystają osoby początkujące i zaawansowane. Okazuje się bowiem, że poziom trudności dopasujemy do swoich możliwości. Rozpoczęcie swojej przygody ze sportem wymaga sprzętu o niewielkiej wadze, jaką będziemy z czasem zwiększać. Dodatkowo zwiększamy też liczbę powtórzeń w jednej serii. Nie zapominajmy o tym, że istnieje kilka wariantów russian twist, jakimi są:

  • wariant dla osób początkujących,
  • dla średniozaawansowanych,
  • dla zaawansowanych.

Pierwsza grupa osób wykonuje ćwiczenie z nogami na podłodze, druga grupa unosi lekko obie nogi. Zaawansowani z kolei unoszą nogi i poruszają nimi tak, jak w trakcie jazdy na rowerze.

Skrętoskłon – jak zrobić to ćwiczenie?

W celu wykonania russian twist trzeba usiąść na macie do ćwiczeń. Zginamy delikatnie nogi w kolanach i łączymy stopy, odchylając lekko plecy. Kolejny krok to chwycenie ciężarka i przenoszenie go z jednej strony na drugą, kierując ku ziemi. Oczywiście konieczne jest też skręcanie całego ciała. Cały czas warto śledzić ciężarek wzrokiem.

Jest to wszechstronne ćwiczenie, jakie uaktywnia kilka partii mięśniowych. Osoba ćwicząca oddziałuje na mięśnie skośne proste i poprzeczne brzucha. Ponadto, na uznanie zasługuje wpływ na prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa. Doświadczeni sportowcy jasno wskazują, że to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w walce o pozbycie się oponki na brzuchu.

Zalety skrętoskłonów

Skrętoskłony pozwalają pozbyć się kilku centymetrów w pasie. Jednakże trzeba pamiętać o regularnym treningu, używaniu obciążenia i szybkiego tempa. Warto podkreślić, że osoby z tendencją do garbienia się także powinny sięgnąć po russian twist. Trzymamy wtedy proste plecy, które pozwalają utrzymać równowagę. W efekcie mięśnie przykręgosłupowe są wzmocnione, a ćwiczący uczy się zachowania wzorowej postawy na co dzień.

Russian twist to niezwykle popularne ćwiczenie, jakie mogą wykonywać osoby w każdym wieku. Potrzebna jest jedynie mata do ćwiczeń, ciężarek i odrobina chęci.

Sprawdź również

1 komentarz

Karol 23 stycznia 2022 - 04:44

artykuł pełen przydatnego info, świetnie napisany

odpowiedz

Zostaw komentarz