Strona główna » Picie wody z cytryną na czczo – co to daje i jakie są efekty?

Picie wody z cytryną na czczo – co to daje i jakie są efekty?

przez dev5e2

Dla zdrowia i smukłej sylwetki można zrobić wiele. Nie od dziś wiadomo, że najważniejsza jest aktywność fizyczna i zdrowa dieta, jednak istnieje też wiele trików mających zbawienny wpływ na ogólny stan organizmu, wygląd skóry czy sylwetki! Jednym ze sposobów na lepszy wygląd i samopoczucie jest woda z cytryną na czczo – efekty jej picia z pewnością Cię zaskoczą! Dlaczego warto pić ten napój codziennie i czego można się spodziewać po takiej kuracji?

Woda z cytryną, odchudzanie – efekty po dwóch tygodniach

Utrata zbędnych kilogramów, jest najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na picie wody z cytryną. Efekty takiej kuracji istotnie mogą zaskoczyć. Pijąc wodę z cytryną na czczo przez dwa tygodnie, można utracić od 3 do 4 kilogramów. Jak sprawić, by kuracja okazała się maksymalnie efektywna? Tak, jak w przypadku innych zdrowotnych trików, istotna jest systematyczność. Wodę z cytryną należy wypijać codziennie, najlepiej przed każdym posiłkiem. Jeśli chodzi o ilość soku, to na 200 ml wody wystarczy sok z połówki cytryny. W sytuacji, gdy chcesz podnieść skuteczność mikstury odchudzającej, możesz dodać do niej podkręcające metabolizm dodatki, takie jak imbir lub kurkuma z czarnym pieprzem. Dlaczego woda z cytryną z rana daje efekty odchudzające? Zarówno wypijanie szklanki wody z sokiem z cytryną o poranku, jak i przed kolejnymi posiłkami powoduje, że żołądek staje się po części wypełniony, co automatycznie powoduje zjedzenie mniejszej porcji, a tym samym obniżenie spożycia kalorii. Woda z cytryną pobudza też układ trawienny do intensywniejszej pracy, co ma istotny wpływ na spalanie przyjętych kalorii. Jakie jeszcze efekty może dać Ci picie wody z cytryną?

Woda z miodem i cytryną – opinie o kuracji

Dlaczego warto pić wodę z miodem i cytryną? Oprócz tego, że napój ten jest bardzo smaczny, niesie też wiele korzyści zdrowotnych. Już sama cytryna jest w stanie uczynić wiele dobrego dla organizmu, dodatek miodu sprawia zaś, że mikstura ta nabiera jeszcze więcej właściwości. Napój ten warto pić jesienią i wczesną wiosną, kiedy panuje sezon grypowy. Co może dać Ci woda z miodem i cytryną? Opinie osób, które przetestowały tę kurację, jednoznacznie mówią, że mikstura ta wpływa na podniesienie poziomu odporności na infekcje. Miód i cytryna przyczyniają się też do poprawy wyglądu skóry, co jest istotne dla każdego, kto zmaga się z uciążliwym trądzikiem. Wypijanie na czczo szklanki wody z dodatkiem soku z cytryny i miodu wspomaga oczyszczanie organizmu, co ma bardzo duży wpływ na stan skóry. Warto też wiedzieć, że zarówno cytryna, jak i miód zawierają sporo antyoksydantów, które spowalniają starzenie się skóry i całego organizmu, co skutkuje wolniejszym pojawianiem się zmarszczek.

Picie wody z cytryną wydłuża życie?

Wiele osób jest zdania, że regularne picie wody z cytryną może mieć istotny wpływ na długość życia. Skąd ten pogląd? Sok z cytryny działa korzystnie na cały ludzki organizm, w tym na funkcjonowanie organów wewnętrznych. Napój ten przede wszystkim dobrze nawadnia, a nawodnienie jest kluczowe dla całego ciała w tym dla ludzkiego mózgu, który dzięki odpowiedniemu nawodnieniu jest w stanie pracować na najwyższych obrotach. Woda z cytryną może przyczynić się też do złagodzenia objawów choroby nerek, w tym kamieni nerkowych. Kwas cytrynowy obecny w napoju aktywnie rozbija związki wapnia odpowiedzialne za tworzenie się złogów w nerkach. Co jeszcze może dać Ci woda z cytryną na czczo? Efekty jej regularnego spożywania mogą poprawić stan całego Twojego ciała!

  • wyeliminowanie zaparć – wypijanie na pusty żołądek wody z cytryną ułatwia wypróżnianie się i eliminuje dokuczliwe zaparcia.
  • oczyszczenie organizmu – ludzki organizm przepełniają toksyny i złogi mające zły wpływ na zdrowie i samopoczucie, woda z cytryną wspomaga ich łagodne usuwanie!
  • bogate źródło mikroelementów – woda z cytryną dostarcza organizmowi między innymi fosforu i potasu, bez których prawidłowe funkcjonowanie jest praktycznie niemożliwe.

Wodę z cytryną najlepiej pić regularnie, pierwsze efekty można zauważyć najwcześniej po dwóch tygodniach kuracji.

Sprawdź również

1 komentarz

Gabriel 3 października 2021 - 22:11

Wyjątkowo wartościowy artykuł

odpowiedz

Zostaw komentarz