Strona główna » Najlepsze urządzenia do ćwiczeń w domowych warunkach

Najlepsze urządzenia do ćwiczeń w domowych warunkach

przez dev5e2

Jednym z najczęściej poruszanych tematów w ostatnim czasie jest zdrowie, a zwłaszcza kwestia wpływu aktywności fizycznej na ludzki organizm. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę trybu życia, jednak nie wszyscy chcą uczęszczać na siłownię i ćwiczyć w towarzystwie innych ludzi. Wiele osób preferuje treningi domowe, dlatego też warto wiedzieć, jakie sprzęty pozwalają na uzyskanie szczególnie dobrych efektów.

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

Należy mieć na uwadze fakt, że w mieszkaniu lub domu przeważnie nie mamy tak wiele wolnego miejsca, aby móc odtworzyć wygląd sali z siłowni. Nie istnieje możliwość zmieszczenia wszystkich sprzętów, dlatego też warto rozważnie wybierać urządzenia, aby następnie móc ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe. Nawet jeśli wiemy, jaki efekt chcemy osiągnąć – przykładowo chcemy schudnąć lub poprawić wygląd jedynie dolnych partii ciała – to jednak wciąż musimy angażować cały organizm, dzięki czemu nasza sylwetka będzie proporcjonalna i smukła. Prawidłowy trening składa się zarówno z ćwiczeń siłowych, jak i aktywności typu cardio – jeśli faktycznie chcemy osiągnąć znakomite efekty, niczego nie możemy pominąć.

Urządzenia do ćwiczeń w domu, którymi powinniśmy się na początku zainteresować, to sprzęty do wykonywania treningów tlenowych. Najbardziej klasycznym wyborem jest oczywiście rowerek stacjonarny, gdyż nie zajmuje zbyt wiele miejsca oraz możemy go zdobyć w bardzo korzystnej cenie. Świetnym rozwiązaniem jest również bieżnia i orbitrek. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tę drugą maszynę, gdyż – oprócz treningu cardio i interwałów – możemy z jej pomocą budować różne partie mięśniowe. Dobrym przykładem mogą być pośladki, ponieważ na orbitreku możemy tak ustawić opór i nachylenie, aby odwzorować chodzenie po schodach. Wystarczy nam tylko jedna z tych maszyn, dlatego każdy musi dopasować urządzenie do własnych upodobań.

Wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń w domu to przede wszystkim wyciąg, który jest niezbędny na każdej siłowni. Jeśli wybierzemy wyciąg górny i dolny, wówczas, jak sama nazwa wskazuje, możemy na nim trenować praktycznie wszystkie partie mięśniowe. Bardzo ważna może okazać się ławeczka do wyciskania, ponieważ to właśnie na niej mamy możliwość świetnie wzmacniać nie tylko mięśnie rąk, ale również pleców czy brzucha.

Sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu – podstawowe akcesoria

Niestety, ogromne maszyny to nie wszystko – zazwyczaj wykonujemy na nich ćwiczenia izolowane, które nie są najlepsze dla naszego ciała. Najbardziej pozytywny wpływ na wygląd sylwetki oraz prawidłową postawę mają treningi wielostawowe, do których wykorzystujemy przede wszystkim wolne ciężary. Hantle oraz kettlebellsy powinny mieć specjalne miejsce w każdej domowej siłowni. Możemy zacząć od niewielkich obciążeń, a z czasem, gdy zauważymy progres, powiększać swoją kolekcję. Nie zapominajmy również o sztandze, z którą możemy wykonywać takie ćwiczenia jak martwy ciąg lub popularne wyciskanie. Przyrządy do ćwiczeń w domu mogą zajmować naprawdę niewielką przestrzeń, a dzięki nim nasze ciało uzyskuje odpowiednie bodźce do zmiany proporcji.

Nie warto zapominać o klasycznych gumach oporowych, które świetnie sprawdzą się w przypadku osób początkujących, z kolei zaawansowanym sportowcom z pewnością przydadzą się podczas rozgrzewki. Zestaw gum oporowych to naprawdę niewielki wydatek, a liczba ćwiczeń z ich udziałem zdaje się być niemalże nieskończona. Ten dodatek jest najbardziej polecany kobietom, których celem jest zbudowanie zgrabnych, krągłych pośladków.

Zawsze warto dbać o komfort podczas wykonywania ćwiczeń, do czego posłużą nam akcesoria, takie jak mata, rękawiczki czy też pas stabilizujący kręgosłup. Domową siłownię możemy budować stopniowo – każdy przecież wie, że sprzęt sportowy nie należy do najtańszych. Początkowo warto kupić wyłącznie gumy oraz hantle o różnych obciążeniach. Gdy tylko zdamy sobie sprawę, że to, co posiadamy, już nam nie wystarcza i nie widzimy zmian w naszym wyglądzie, wówczas należy myśleć o zakupie kolejnych akcesoriów. Budowanie wymarzonej sylwetki to długi proces, wymagający sporo cierpliwości i ciągłego stawiania sobie nowych wyzwań, ale z pewnością efekty są tego warte.

Sprawdź również

1 komentarz

Artur 30 września 2021 - 21:28

Ogrom informacji w tej treści jest niesamowity

odpowiedz

Zostaw komentarz