Strona główna » Jakie efekty daje 6-stka Weidera?

Jakie efekty daje 6-stka Weidera?

przez dev5e2

Szóstka Weidera, znana także jako A6W, to zbiór sześciu ćwiczeń uznanych za jedne z najskuteczniejszych w modelowaniu mięśni brzucha. Ćwiczenia są proste i nie wymagają dużej ilości miejsca.

6 Weidera – efekty widoczne niemal natychmiast

Zadaniem powyższych ćwiczeń jest wzmocnienie i wyrzeźbienie wszystkich mięśni znajdujących się w obrębie brzucha, ale przede wszystkim spalenie tkanki tłuszczowej. Ogromna zaleta zawierających się w A6W ćwiczeń to kompleksowość treningu, który angażuje także ręce i nogi, dzięki czemu zyskasz siłę, a tłuszcz będzie spalany równomiernie. Tylko regularne wykonywanie tych ćwiczeń na płaski brzuch pozwala osiągnąć szybkie rezultaty.

Jakich wyników możemy się spodziewać po tygodniu?

Jeżeli prawidłowo wykonujesz 6 Weidera, efekty po 7 dniach powinny zacząć być już widoczne. Jak donoszą statystyki w ciągu siedmiu tygodni możesz stracić do dwóch kilogramów. Po pierwszym tygodniu mięśnie brzucha będą wyczuwalnie silniejsze, twardsze, możesz zauważyć również poprawę stanu mięśni rąk oraz nóg. Będą wyraźnie napięte, efekty wizualne jednak mogą nie być aż tak zauważalne od razu.

Jak wykonywać ćwiczenia?

  1. Leżąc wyprostowanym na macie, napnij mięsnie brzucha i wykonaj skłon tułowia, unieś prawą nogę, zachowując kąt prosty w kolanie. Złap rękami prawe kolano i utrzymaj tę pozycję przez 5 sekund. Wyprostuj ciało, a następnie powtórz czynność, łapiąc za lewe kolano.
  2. Będąc w pozycji wyjściowej, unieś obie nogi tak, aby pomiędzy tułowiem a udami powstał kąt prosty, nogi powinny być zgięte, jak w ćwiczeniu pierwszym. Złap nogi pod kolanami i  utrzymaj tą pozycję przez 5 sekund.
  3. Postępuj jak w ćwiczeniu pierwszym, z tym wyjątkiem, że obie ręce spleć za głową.
  4. Unieś obie nogi jak w ćwiczeniu drugim, ręce trzymaj splecione za głową, wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund.
  5. Spleć dłonie za głową i unieś nogi jak w ćwiczeniu drugim, wykonuj naprzemienne ruchy nogami, tzw. rowerek. Ruchy powinny być kontrolowane i w miarę możliwości powolne, aby jak najbardziej zaangażować mięśnie brzucha. Wykonaj od 10 do 20 powtórzeń w zależności od możliwości.
  6. Unieś wyprostowane nogi ku górze, aż utworzą kąt prosty z korpusem, wyprostuj ręce i dotknij kolan,  utrzymaj tę pozycję przez 5 sekund.

6 Weidera – plan ćwiczeń

Aby uzyskać najlepsze efekty, aerobiczną Szóstkę Weidera należy wykonywać według schematu, który można modyfikować według swoich potrzeb:

  • Tydzień pierwszy: 1 seria, 5 powtórzeń, 30 sekund do minuty przerwy pomiędzy seriami.
  • Tydzień drugi: 2 serie, 8 powtórzeń,  minuta przerwy pomiędzy seriami.
  • Tydzień trzeci: 3 serie, 10 powtórzeń, minuta przerwy.
  • Tydzień 4: 4 serie, 12 powtórzeń, minuta przerwy.

Powtórzenie to wykonanie wszystkich sześciu ćwiczeń, seria to zrobienie określonej liczby powtórzeń.

6 Weidera – opinie osób, które ćwiczą regularnie

Jeżeli chodzi o aerobiczną 6 Weidera, opinie są podzielone. Jest odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku. Szóstka Weidera wyszczupli Twój brzuch i wzmocni twoje mięsnie brzucha, siłę korpusu oraz równowagę. Badania pokazały, że już jedna seria sześciu powtórzeń jest w stanie spalić aż 115 kalorii, co przekłada się na około 2 centymetrów ubytku w obwodzie tali tygodniowo. Wiele osób, które podjęły się wyzwania A6W, twierdzi, że pomogło im to zacząć przygodę z trenowaniem, zaszczepiło zdrowe nawyki oraz wyrobiło kondycję, dzięki czemu inne ćwiczenia wydają się mniej męczące. W obiegowej opinii trening ten uchodzi za jeden z najprostszych i najskuteczniejszych, niestety nie każdy, kto przeszedł przez cały program może uzyskać upragniony „kaloryfer”. Nasze mięśnie dość szybko mogą przyzwyczaić się do tego rodzaju wysiłku, a małe zróżnicowanie ćwiczeń sprawi, że efekty przestaną się pojawiać.

Kto nie powinien decydować się na A6W i jakie są skutki uboczne?

Przede wszystkim z ćwiczeń tych powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz osoby, które cierpią na schorzenia kręgosłupa – zwłaszcza odcinków lędźwiowego i szyjnego. Tego typu trening może nasilać dolegliwości bólowe w tych rejonach, przeciążać i nadwyrężać mięśnie, a także wpływać na rozwój przepukliny brzusznej.

Sprawdź również

1 komentarz

Natan 2 października 2021 - 04:44

Taki ogrom informacji w jednym miejscu – dzięki autorze!

odpowiedz

Zostaw komentarz