Strona główna » Jaki trening zrobić na kacu?

Jaki trening zrobić na kacu?

przez dev5e2

Osobom, które prowadzą zdrowy tryb życia i regularnie trenują też zdarza się wzięcie udziału w szalonej imprezie. Po skończonej zabawie w głowie pojawia się podstawowe pytanie: czy trening na kacu ma sens? Jeśli tak, na jaki rodzaj ćwiczeń się zdecydować? O tym, czy będziesz w stanie trenować, musisz zdecydować na podstawie analizy swojego samopoczucia. W niektórych przypadkach aktywność fizyczna może wspomóc dojście do siebie, jednak należy mieć świadomość, że człowiek na kacu zdecydowanie gorzej radzi sobie z wysiłkiem. Z tego powodu polecane są delikatne ćwiczenia, w trakcie których obowiązkowe jest odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jaki trening na kacu przyniesie korzyści?

Trzeba mocno podkreślić, że w przypadku bardzo dokuczliwych objawów kaca, jakimi są wymioty czy nadwrażliwość na światło i dźwięki, najlepiej zrezygnować z aktywności. Możesz pozwolić sobie na nią, jeżeli przespałeś co najmniej kilka godzin, a Twoje dolegliwości ograniczają się jedynie do lekkiego bólu głowy. W takim wypadku dotlenienie organizmu często okazuje się zbawienne, a więc najbardziej wskazany jest spacer na świeżym powietrzu. W procesie dochodzenia do siebie należy dostarczyć organizmowi nie tylko wodę, ale także witaminy i minerały. Znajdziesz je w bananach, sokach owocowo-warzywnych, kefirze i jogurcie naturalnym. Krótko mówiąc, zbilansowane śniadanie powinno poprzedzić każdą aktywność fizyczną, zwłaszcza, gdy będzie to trening na siłowni na kacu. Mając do wyboru różnego rodzaju przyrządy, zwróć uwagę na te, które służą do ćwiczeń aerobowych. Właściwym wyborem będzie zatem bieżnia, rower stacjonarny, orbitrek oraz stepper. Bieganie czy jazda na rowerze pobudzą przemianę materii, co może przyspieszyć usunięcie z organizmu toksyn powstałych w wyniku spożycia nadmiernej ilości alkoholu.

Czy trening na kacu w domowych warunkach jest efektywny?

Domowe sposoby na kaca to nie tylko picie soku z kiszonych ogórków i dużych ilości wody mineralnej. Endorfiny uwalniane w trakcie gimnastyki poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną. Wiele osób podkreśla, że to właśnie lekkiemu treningowi na kacu zawdzięczają szybszą regenerację umysłu i ciała. Rozsądne podejście zawsze daje dobre rezultaty, dlatego zrezygnuj z forsowania długotrwałych serii treningowych z obciążeniem. Zamiast tego wykonaj ćwiczenia cardio, a trening siłowy przełóż na inny dzień. Jeśli masz do swojej dyspozycji skakankę, wykonaj cykl podskoków trwający nie dłużej niż 15 minut i zakończ go rozciąganiem. Weź pod uwagę, że osłabiony alkoholem i mniejszą ilością snu organizm potrzebuje zarówno regeneracji, jak i stymulacji. Kiedy się wyśpisz, zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Zaczerpnij świeżego powietrza, możesz także rozważyć krótką przebieżkę albo szybki marsz na zewnątrz. Pogódź się z tym, że krótko po imprezie nie osiągniesz stu procent swoich możliwości, natomiast kolejnego dnia bez wyrzutów sumienia wróć do swojej codziennej rutyny.

Sprawdź również

1 komentarz

Klara 25 stycznia 2022 - 01:20

Autor tej treści poświęcił wiele czasu na research i to widać gołym okiem!

odpowiedz

Zostaw komentarz