Strona główna » Haft diamentowy – jak wykonać?

Haft diamentowy – jak wykonać?

przez dev5e2

W ostatnim czasie dużą popularność na rynku zyskał haft diamentowy, nazywany także mozaiką diamentową i obrazami diamentowymi. Okazało się to bardzo relaksującym i pobudzającym kreatywność zajęciem. W sieci zaczęła panować duża moda na wykonywanie go i krok po kroku zaczął zdobywać coraz to liczniejsze grono wielbicieli w różnych grupach wieku. Jednakże wiele osób, które chciało się podjąć robienia obrazu diamentowego, nie wiedziała od czego zacząć swoją przygodę i właściwie jak się robi haft diamentowy. Bez obaw! Dołączyć do diamentowego szaleństwa może każdy.

Wystarczy tak niewiele, aby zrobić tak wiele!

Więc jak układać haft diamentowy? Bardzo dużą zaletą tworzenia diamentowych obrazków jest fakt, że nie jest to zajęcie wymagające od nikogo dużych umiejętności artystycznych. Najważniejsze są chęci i przydatna może się okazać cierpliwość. Nie ma potrzeby wyposażania się w jakieś przedmioty, które mają pomóc podczas tworzenia, bo wszystkie potrzebne elementy przychodzą w zestawie wraz z zamówionym obrazem. Kupowane zestawy zawierają w sobie aplikator, płótno z wybranym schematem oraz koraliki do wypełnienia go. Pierwszym krokiem do sukcesu jest wybranie zestawu i zamówienie go. I co dalej robić, kiedy zestaw przyjdzie i już się wszystko posiada?

To wcale nie jest skomplikowane

To teraz o tym, jak zrobić haft diamentowy. Kiedy jest się gotowym do układania i ma się już przy sobie wszystkie potrzebne przybory warto jest zacząć od rozłożenia płótna. Trzeba pamiętać, że powierzchnia, na której będzie się układać mozaikę powinna być równa. Według załączonej w zestawie legendy każdy kolor ma przydzielony do siebie swój symbol. Warto jest się z tym zapoznać i po tym zdecydować, za który kolor wziąć się jako pierwszy. Wybrany kolor pora oddzielić od reszty i się tylko na nim skupić, trzeba go jeszcze odnaleźć na schemacie i przejść do działania. Przed przystąpieniem do układania diamencików, aplikator należy namoczyć w wosku. Kiedy wszystkie te kroki zostały wykonane można zacząć sobie układać diamenciki, przyklejając do nich aplikator z woskiem. I tak diamencik po diamenciku, trzymając się schematu i legendy ułoży się cały diamentowy obraz.

Na początku układanie tylu diamencików może wydać się ciężkim zadaniem, z którego można chcieć zrezygnować, ale po chwili wpada się w pewnego rodzaju trans, z którego ciężko wypaść i zanim się obejrzy, cały haft jest już skończony, a efekt powalający. Także to jak się robi haft diamentowy nie jest niczym co mogłoby wymagać większych umiejętności plastycznych. Tak naprawdę tworzenie mozaik z diamencików jest jednym z ulubionych zajęć dzieci – co jest bardzo dobre, bo już od najmłodszych lat rozwijają swoje umiejętności motoryczne i uczą się koncentrować.

Co jest jeszcze istotne dla początkujących?

Wiele osób chciałoby zaczynać wszystko od wyższego poziomu niż oni sami mają, jednak nie jest to dobry pomysł, a na pewno nie przy większej ilości przypadków. W tworzeniu haftów diamentowych też raczej nie jest to zalecane. Osoby dopiero poznające techniki obrazów diamentowych, szukając idealnych zestawów stoją przed wyborem, który polega na dokonaniu zakupu haftu pełnego lub częściowego. Są to dwa inne typy zestawów, które mają znaczącą różnicę w ilości diamencików. Haft częściowy jak po samej nazwie można się domyślić, jest to zestaw, w którym część diamentów jest już naniesiona na płótno, przez co użytkownik ma za zadanie, uzupełnić resztę miejsca diamencikami, które dostał. Są to zestawy polecane osobom, które zaczynają swoją przygodę z tym rękodziełem i jeszcze nie mają tak wyćwiczonej cierpliwości. Natomiast hafty pełne, wypełnia się całkowicie samemu, zgodnie z legendą i są to faktycznie znacznie trudniejsze obrazy, w porównaniu do częściowych.

Do wyboru nie tylko są typy haftów, ale również wzory, których jest bardzo dużo. Zainteresowana kupnem osoba musi podjąć decyzję czy chce wypełniać haft diamentowy krajobrazy, zwierzęta czy może jeszcze coś innego w postaci haftu diamentowego martwej natury? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej o haftach diamentowych można dowiedzieć się na stronie https://wybierzteraz.pl/co-to-jest-haft-diamentowy/, na której jest więcej o historii haftów i czym się to zajęcie charakteryzuje.

Sprawdź również

Zostaw komentarz