Strona główna » Gdzie kupić łóżko szpitalne?

Gdzie kupić łóżko szpitalne?

przez dev5e2

Łóżka szpitalne stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia sal oddziałowych. Wybór odpowiedniego łóżka ma ogromne znaczenie nie tylko na płaszczyźnie komfortu pacjenta, ale także w kontekście przebiegu rehabilitacji. Z tego względu łóżka w szpitalach muszą spełniać kilka istotnych parametrów technicznych. Powinny być wyposażone w zoptymalizowany system sterowania, pozwalający na dopasowanie nachylenia wedle indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że łóżko szpitalne to nie tylko mebel służący zapewnieniu wygody podczas pobytu w szpitalu. Jest to przede wszystkim sprzęt medyczny, który powinien spełniać wszystkie niezbędne normy prawne. Gdzie można kupić łóżko szpitalne, aby mieć, pewność, że posiada ono wszelkie istotne certyfikaty?

Rodzaje łóżek szpitalnych

Współczesne rozwiązania techniczne pozwalają na implementację rozwiązań, które znacząco wpływają na komfort i jakość leczenia pacjentów. Decydując się na zakup łóżka szpitalnego, warto zapoznać się z charakterystyką określonych modeli i rodzajów. Nowoczesne placówki szpitalne najczęściej wyposażają sale oddziałowe w stabilne konstrukcje łóżkowe z elektroniczną regulacją. Takie rozwiązanie spełni się zarówno w przypadku oddziałów intensywnej terapii, jak i miejsc, w których pacjenci poddawani są określonym zabiegom rehabilitacyjnym. Elektroniczny system sterowania jest niezwykle intuicyjny i pozwala na modyfikację wysokości, stopnia nachylenia pleców, czy podparcia ud. Na rynku dostępne są również modele, które opierają się na hydraulicznym zasilaniu. Mechanizm łoża pozwala pacjentom dokonywać regulacji ręcznej. Ten rodzaj konstrukcji spotykany jest najczęściej w miejscach i oddziałach, w których nie dochodzi zwykle do nagłych, niespodziewanych interwencji (np. domy opieki).

Gdzie kupić łóżko szpitalne? – istota norm prawnych

Łóżko szpitalne to sprzęt medyczny. Z tego powodu musi ono posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty oraz atesty. Przy wyborze odpowiedniego produktu, nie mniej istotna jest także zgodność z jasno przedstawionymi przez ustawodawcę normami prawnymi. Weryfikując określone oferty na rynku, należy zwrócić uwagę, czy firma zapewnia zgodność łóżek szpitalnych z normą IEC 60601-2-52:2010. Spełnienie tej normy, a także pozytywny wynik przeprowadzony atestów, dają gwarancję, że produkt jest dystrybuowany jako sprzęt medyczny w sposób legalny. Łóżka spełniające tę normę prawną, przeznaczone są do użytku w celach medycznych. Przed zakupem określonego modelu, warto zapoznać się ze specyfikacją łóżka. Należy zwrócić uwagę na wymiary całkowite, wielkość leża, maksymalne obciążenie, rodzaj regulacji (elektryczna/hydrauliczna) oraz możliwość ewentualnej modyfikacji określonych parametrów. Niektóre firmy posiadają w swojej ofercie usługę implementacji dodatkowego wyposażenia, tj.: uchwyty, pulpity, barierki.

Gdzie można kupić łóżko szpitalne? – rzetelni dystrybutorzy

Istotną rolę przy wyborze odpowiedniego wyposażenia stanowią warunki szpitalne, tj.: metraż sali oddziałowej, specyfika oddziału, czy typ stosowanych procedur leczniczych. Oczywiste jest, że łóżka do oddziałów pediatrycznych, będą cechowały się innymi czynnikami, niż łóżka przystosowane do oddziałów dla dorosłych. Warto mieć na uwadze także doświadczenie firmy, która zajmuje się dystrybucją łóżek szpitalnych. Tę kwestię można zweryfikować poprzez sprawdzenie opinii konsumentów, którzy zdecydowali się na współpracę z danym sprzedawcą. Rzetelny sprzedawca jest w stanie doradzić przy wyborze dopasowanego modelu i wyjaśnić wszelkie, istotne parametry techniczne. Przykładem firmy, która oferuje wysokiej jakości sprzęt oraz profesjonalne doradztwo, jest Ronomed. Na stronie https://www.ronomed.com.pl/lozka-szpitalne znajduje się szeroka oferta certyfikowanych i atestowanych łóżek szpitalnych. Dobór sprzętu medycznego we współpracy z tą firmą, to gwarancja profesjonalnego doradztwa, wysokiej jakości produktów, indywidualnego podejścia do konsumenta, oraz terminowej realizacji usługi.

Sprawdź również

Zostaw komentarz