Strona główna » Dieta na testosteron – co jeść, aby podnieść poziom testosteronu!

Dieta na testosteron – co jeść, aby podnieść poziom testosteronu!

przez dev5e2

Dieta testosteronowa to taka mająca na celu podniesienie poziomu testosteronu, który jest jednym z najważniejszych hormonów w organizmie. Testosteron  odpowiada za wiele reakcji zachodzących w organizmie, między innymi funkcje płciowe, dobry nastrój oraz jędrność skóry. Stosując odpowiednią dietę, można uregulować poziom tego hormonu.

W jaki sposób można podnieść poziom testosteronu?

Testosteron odpowiada za szybkie budowanie masy mięśniowej, gęstość kości, a także jakość owłosienia i męski popęd seksualny. Poziom testosteronu waha się w zależności od trybu życia, wieku, poziomu tkanki tłuszczowej, a nawet pory dnia. Jeśli pojawia się wątpliwość, że stężenie hormonu jest za niskie, lekarz zazwyczaj zleca badanie krwi. Jeśli lekarz nie zaleci zastępczej kuracji testosteronem, to w codziennym życiu można zwrócić uwagę na kilka elementów, które decydują o tym, jak zwiększyć testosteron u mężczyzny. To, co podnosi poziom testosteronu to między innymi:

  • regularna aktywność fizyczna, niewskazane są nadmierne ćwiczenia, które mogą obniżyć jego wysokość, ale bardzo wskazana jest gimnastyka, która pomaga zgubić nadmierne kilogramy, odpowiadające często za zbyt niski poziom testosteronu,
  • suplementacja witaminą D, w wielu przypadkach wystarczy dostarczyć odpowiednią ilość tej witaminy, aby poziom hormonu się uregulował,
  • prowadzenie higienicznego trybu życia, bardzo ważne jest wysypianie się, na to, jak podwyższyć testosteron ma wpływ nie tylko długość snu, ale także jego powtarzalność, pracownicy pracujący na zmiany mają zazwyczaj zburzenia w produkcji testosteronu,
  • zdrowa dieta na testosteron zawierająca odpowiednie tłuszcze oraz źródła cynku, spożywanie imbiru wpływa na wysokość testosteronu,
  • ograniczenie alkoholu, poziom hormonu obniża się już po pół godziny od spożycia alkoholu, jeśli nie chcesz mieć problemów z libido, wskazane są najwyżej trzy drinki tygodniowo.

Dieta na testosteron – na co zwrócić uwagę?

Produkcja testosteronu rozpoczyna się w mózgu w obszarze zwanym podwzgórzem. Ważną kwestią jest również utrzymanie na tym samym poziomie hormonów przeciwstawnych estrogenu i kortyzolu. Zachwianie ich poziomu jest niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ wpływa na testosteron. Odpowiednia dieta może mieć negatywny lub pozytywny wpływ na te procesy. Na to, jak zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzny, ma wpływ dieta zawierająca witaminy, związki organiczne oraz antyoksydanty. Powinieneś także wziąć pod uwagę  właściwy stosunek proporcji białek, tłuszczy i węglowodanów. Układając dietę wegetariańską, powinieneś zadać sobie pytanie, w czym jest testosteron, ponieważ połowę białka w diecie powinno stanowić białko pochodzenia zwierzęcego, czyli nabiał, jaja i ryby.

Testosteron – jak zwiększyć jego poziom w organizmie?

Stosowanie diet bardzo niskotłuszczowych powoduje zazwyczaj spadek testosteronu w organizmie. Zastanawiając się, co ma wpływ na testosteron, jak zwiększyć jego poziom, powinieneś zachować odpowiednie proporcje tłuszczy nawet w trakcie diety. Powinny one pokrywać od 20 do 35% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Zwiększenie testosteronu w domu to przede wszystkim zmniejszenie ilości węglowodanów, a zwiększenie ilości produktów zawierających tłuszcze. Doskonale sprawdzi się oliwa z oliwek i olej rzepakowy oraz orzechy, migdały i awokado. Przede wszystkim unikaj cukrów prostych i ich przetworów, tłuszcze są wskazane, ale jedynie te nienasycone, są to właśnie tłuste ryby, jak makrela, halibut lub olej słonecznikowy, lniany, sezamowy bądź sojowy.

Zastanawiając się, co podnosi poziom testosteronu, powinieneś pamiętać, że jest on syntetyzowany bezpośrednio z cholesterolu. Aby nie miał złego wpływu na organizm, trzeba uwzględnić w diecie odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Dieta na testosteron powinna uwzględniać także zioła, które w naturalny sposób pobudzają organizm do produkcji testosteronu. Może to być palma sabałowa, kozieradka pospolita, buzdyganek naziemny. Nie możesz też zapominać o odpowiedniej ilości węglowodanów, jest to około 50% dziennego zapotrzebowania na kalorie, mają one wpływ na poziom kortyzolu, hormonu przeciwstawnego dla testosteronu.

Sprawdź również

1 komentarz

Karolina 1 października 2021 - 08:19

Wysokiej klasy treść – autor wiedział co robi

odpowiedz

Zostaw komentarz