Strona główna » Czym wyróżnia się alkomat policyjny?

Czym wyróżnia się alkomat policyjny?

przez dev5e2

Profesjonalny alkomat to niezawodny towarzysz podróży każdego kierowcy – czy to prywatnego, czy to zawodowego – a także nieodłączny element podczas pracy stróża prawa. Te, które znajdują się w powszechnym użytku, potrafią znacznie różnić się od alkomatów policyjnych. Na czym polega ta różnica?

Czym cechuje się alkomat policyjny?

Praca służb mundurowych wiąże się z ogromną odpowiedzialnością – w tym przypadku za bezpieczeństwo osób uczestniczących w ruchu drogowym. Z tego względu profesjonalny alkomat powinien cechować się niezawodną precyzją pomiaru oraz podawać go z dużą dokładnością, w której nie ma miejsca na pomyłki. Chodzi tu zarówno o zdrowie oraz życie ludzkie, jak i kwestię wymierzenia odpowiedniej, adekwatnej kary dla nietrzeźwego kierowcy.

Na tym jednak nie koniec możliwości oferowanych przez alkomat policyjny. Takie urządzenie wyposażane jest w niezwykle czułe sensory elektrochemiczne wysokiej jakości, które posiadają duży zakres pomiarowy – najczęściej nawet do 5-6 promili. Część z nich nie wymaga użycia ustnika, co czyni je bardziej ekonomicznymi, higienicznymi i łatwymi w użyciu. Są to tak zwane alkomaty przesiewowe, służące do wstępnego badania, ponieważ najczęściej nie pokazują dokładnej wartości, a jedynie wykazują to, czy kierowca jest nietrzeźwy. Gdy tylko zostanie wykazana obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, następuje wykonanie pomiaru znacznie dokładniejszym modelem dowodowym – jak sama nazwa wskazuje, uzyskany wynik można dołączyć do protokołu, a także przedstawić jako dowód w sądzie.

Alkomat policyjny – profesjonalny sprzęt do zadań specjalnych

O ile powszechnie stosowane urządzenia pozwalają na zapamiętanie kilku ostatnich pomiarów, tak dowodowe alkomaty policyjne umożliwiają zapisanie nawet 10 tysięcy wyników wraz z danymi osoby poddanej badaniu, wykonującej je, a także czasem i miejscem, gdzie ono nastąpiło. Takie informacje można łatwo wydrukować za pomocą drukarki, co znacznie ułatwia pracę policji, a także minimalizuje ryzyko wszelkich pomyłek.

Ze względu na specyfikę pracy służb mundurowych wykonywanie pomiarów musi być bardzo sprawne – nowoczesne, profesjonalne alkomaty w pełni to umożliwiają, jako że wynik widoczny jest najczęściej już po dwóch sekundach, a urządzenie po chwili wykazuje gotowość do przeprowadzenia kolejnego badania. Dobry alkomat policyjny oferuje ponadto różne tryby pomiarowe, cechuje się łatwością w obsłudze oraz posiada specjalny wyświetlacz. Ostatni element znacznie ułatwia sprawdzanie trzeźwości także nocą. Wiele modeli charakteryzuje się również szerokim zakresem temperatury pracy, pozwalającym na funkcjonowanie w każdych warunkach, nawet skrajnie niesprzyjających.

Alkomaty policyjne – sklep

Profesjonalny alkomat wykorzystywany przez policję znajduje zastosowanie także w wielu innych miejscach, gdzie potrzebne jest cykliczne wykonywanie precyzyjnych badań trzeźwości na dużej grupie osób. Chcąc zakupić takie urządzenie, powinniśmy postawić na ofertę profesjonalnego sklepu, takiego jak https://promil-lab.pl/. Co ważne, zostanie on od razu skalibrowany przez specjalistów oraz otrzyma certyfikat wzorcowania, dzięki któremu uzyskane przez niego wyniki mogą stać się dowodem w świetle prawa.

W sklepie tym znajdziemy szeroki wybór urządzeń specjalistycznych, a także do prywatnego użytku. Każdy model wyróżnia się niewątpliwą, wysoką jakością, która przekłada się na precyzję pomiarów oraz wieloletnią niezawodność sprzętu. Jeśli chodzi o alkomaty policyjne – sklep https://promil-lab.pl/ nie ma sobie równych.

Profesjonalny alkomat policyjny – co jeszcze musisz wiedzieć?

W internecie nie brakuje osób próbujących się dowiedzieć, jak oszukać alkomat policyjny. Ze względu na niezawodny sensor elektrochemiczny wbudowany w urządzenie nie ma takiej możliwości. Jakiekolwiek pomyłki mogą wystąpić tylko wówczas, gdy urządzenie nie było od dawna kalibrowane, jednak na zerowy wynik w przypadku nietrzeźwości nie ma co liczyć i w takiej sytuacji. Warto mieć przy tym świadomość, że w przypadku badania za pomocą alkomatu dowodowego mamy pełne prawo poprosić o okazanie świadectwa kalibracji

Sprawdź również

Zostaw komentarz