Strona główna » Ćwiczenia na drążku na płaski brzuch

Ćwiczenia na drążku na płaski brzuch

przez dev5e2

Płaski brzuch to zasługa nie tylko odpowiedniej diety, ale przede wszystkim ćwiczeń. Regularnie wykonywane mogą sprawić, że znikną niechciane fałdki. Oprócz popularnych „brzuszków” dobre efekty dają ćwiczenia na płaski brzuch na drążku. Wykonywane w domu lub na siłowni poprawiają wygląd sylwetki i wzmacniają mięśnie tej partii ciała.

Ćwiczenia na drążku – brzuch i nogi

Chcąc poprawić wygląd brzucha, należy zacząć od odpowiednich ćwiczeń, chociażby nożyc. W tym celu wystarczy lekko podciągnąć się na drążku i spiąć ciało. Następnie trzeba podnieść wyprostowane nogi na wysokość bioder i przez minutę na przemian przesuwać je w górę i w dół. Innym dobrym ćwiczeniem jest przekładanie nóg na boki. W tym wypadku należy złapać drążek oraz ustawić nogi równolegle do podłogi. Między nimi a tułowiem musi powstać kąt prosty. Ćwiczenie polega na przenoszeniu ich raz w jedną, raz w drugą stronę. Na początek najlepiej zrobić 10 powtórzeń. Inne ćwiczenia na drążku w domu na brzuch polegają na unoszeniu zgiętych nóg. W pierwszej wersji należy złapać drążek nachwytem i swobodnie na nim zawisnąć. Ćwiczenie polega na powolnym unoszeniu złączonych nóg do klatki piersiowej. Dzięki zwolnionemu tempu mięśnie brzucha będą bardziej napięte. W drugiej wersji należy podnosić wyprostowane nogi. Jest to jednak bardziej obciążające ćwiczenie, dlatego na początek wystarczą dwie serie po osiem powtórzeń. Ostatnią propozycją jest skręt tułowia. Polega na złapaniu drążka podchwytem oraz takim ugięciu nóg, aby tworzyły z ciałem kąt prosty. Następnie należy maksymalnie skręcić tułów w prawą stronę i przytrzymać, po czym to samo wykonać w lewą stronę. W tym czasie nogi nie mogą zmienić położenia.

Ćwiczenia na drążku na brzuch – efekty

Regularnie wykonywane ćwiczenia na brzuch na drążku dla kobiet mogą dać świetne efekty. Przede wszystkim odczuwalne jest wzmocnienie całego ciała przydatne w codziennym życiu. Dzięki temu dużo łatwej utrzymać prostą sylwetkę czy dźwigać cięższe przedmioty. Kolejną zaletę stanowi poprawa wyglądu brzucha i spalanie kalorii. Znikają nadprogramowe kilogramy i niechciana oponka, a brzuch staje się coraz bardziej płaski. Kluczowe jest jednak przestrzeganie kilku zasad, dzięki którym ćwiczenia na brzuch na drążku będą całkowicie bezpieczne. Przede wszystkim podczas treningu należy napisać mięśnie brzucha i pośladków. Ważne jest również utrzymywanie prostej sylwetki, co uchroni przed kontuzjami. Aby trening był efektywny, należy pamiętać o rozluźnianiu i napinaniu mięśni oraz powolnych ruchach. Co oczywiste, do ćwiczeń należy przystąpić po wykonaniu odpowiedniej rozgrzewki. Intensywność ćwiczeń musi być dostosowana do kondycji i stanu zdrowia, dlatego na początku należy ograniczyć się do kilku powtórzeń. Ważniejsza od wzmożonego treningu jest systematyczność. Tylko ona może zagwarantować trwałe efekty i widoczną poprawę wyglądu, dużo lepszą niż wykonanie serii kilkudziesięciu brzuszków dziennie. Trening na drążku można zakończyć ćwiczeniami rozciągającymi.

Sprawdź również

1 komentarz

Gabriela 25 stycznia 2022 - 15:25

Pierwsza klasa artykuł!

odpowiedz

Zostaw komentarz