Strona główna » Co zabrać na spływ kajakowy?

Co zabrać na spływ kajakowy?

przez dev5e2

Pływanie kajakiem to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, co jednocześnie wymaga od Ciebie odpowiedniego nakładu pracy, ale dostarcza również niezwykłą możliwość obcowania z pięknem przyrody. Nie da się ukryć, że spływ poza formą rekreacji, jest także w pewnym stopniu wymagającą aktywnością fizyczną. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju trasy i poziomu trudności, jaki będzie Cię czekać. Niezależnie od dystansu jedno pozostaje niezmienne, czyli odpowiednie przygotowanie. Co więc należy ze sobą zabrać na spływ kajakowy, aby być jak najlepiej przyszykowanym?

Co zabrać na jednodniowy spływ kajakowy?

Na początku trzeba sobie uświadomić, że tak naprawdę niewiele rzeczy się w rzeczywistości przyda. W kajaku nie ma miejsca na to, aby przechowywać dodatkowe przedmioty, wobec tego warto zadbać o takie zaplanowanie stroju na ten dzień, żeby spełniał wszystkie niezbędne funkcje.

Funkcjonalny ubiór

Pierwszym pytaniem, które pojawia się w fazie sporządzania planu jest to, jak się odpowiednio ubrać? Nie jest to pytanie nieuzasadnione. Przede wszystkim koniecznie sprawdź prognozę pogody. Od tego będzie zależeć w dużej mierze Twój cały strój. W przypadku słonecznej pogody możesz postawić na lekkie, letnie ubrania. Pamiętaj, że taki spływ wiąże się również z wysiłkiem fizycznym, nawet jeśli temperatura nie będzie wysoka, może to spowodować, że będzie Ci mimo wszystko ciepło. Analogicznie kwestia się ma w przypadku chłodniejszej aury – spakuj cieplejszą odzież, jednak powinna być przewiewna.

Przygotowując odpowiedni strój, warto zwrócić uwagę na jego materiał. Podczas pływania kajakiem może wydarzyć się wiele rzeczy, dlatego dobrze jest mieć w zanadrzu ubrania, które są szybkoschnące. Pamiętaj także, że wybrana odzież powinna być wygodna. W kajaku spędzisz co najmniej kilka godzin, dlatego dobrze abyś mógł się swobodnie poruszać.

Odpowiednia ochrona

Kolejnym elementem jest wyposażenie się w praktyczne akcesoria. Zadbaj o odpowiedni krem z filtrem. Podczas przeprawy będziesz cały czas narażony na działanie promieni słonecznych, dlatego stosując kremy uchronisz się przed poparzeniami.

Dodatkowo zaopatrz się w czapkę lub okulary przeciwsłoneczne. To drobne rzeczy, które zwiększają Twój komfort podczas wielogodzinnego spływu. Dodatkowo czapka chroni Twoją głowę przed udarem słonecznym. Odpowiednia ochrona pozwoli Ci zachować więcej sił na później.

Pamiętaj, że będziesz obcować z naturą, wciąż otoczony wodą. Zadbaj także o odpowiednie zabezpieczenie swojej skóry przed ukąszeniami owadów. Tutaj dobrze sprawdzą się, np. spreje.

Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Podczas spływu większą część czasu spędzisz w kajaku. Nie będziesz miał więc dostępu do swoich rzeczy. Wszystko to, co założysz na siebie powinno więc pozostać w idealnym stosunku komfortu do funkcjonalności.

Zaplanuj wyprawę wcześniej. Pozwoli Ci to na spokojne zebranie wszystkich niezbędnych elementów, a także będziesz pewny, że każdy z nich jest wysokiej jakości.

Pamiętaj, że po skończonej wycieczce wrócisz do samochodu, w którym możesz zostawić ubrania na zmianę, kosmetyki, czy jakiekolwiek inne dodatki, które będą dla Ciebie w tym momencie ważne.

Sprawdź również

1 komentarz

Sara 30 września 2021 - 09:38

Wysoka jakość tekstu i wartościowe informacje

odpowiedz

Zostaw komentarz