Krzysztof Guzowski

Terapeuta manualny oraz kierownik rehabilitacji w klinice Centrum Rehabilitacji Sportowej. Specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu urazów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem tenisa. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Karoliną Woźniacką. W latach 2012-2018 był osobistym fizjoterapeutą naszej wybitnej tenisistki, Agnieszki Radwańskiej i reprezentacji Polski w tenisie.

Krzysztof jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego (wydział rehabilitacji). Z kolei na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym napisał pracę doktorską na temat urazu barku u tenisistów.

Był członkiem Misji Medycznej Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Londynie i Rio de Janeiro. Uczestniczył i wykładał na szkoleniach podyplomowych oraz międzynarodowych konferencjach.

Sam również trenował tenis, od 8 roku życia, a po zakończeniu kariery zaczął się zajmować szkoleniem w tej dyscyplinie sportu. Posiada polskie i zagraniczne uprawnienia do pracy z tenisistami.

Dzięki sportowej przeszłości, jak i doświadczeniu pracy ze sportowcami doskonale rozumie, jakie obciążenia narządu ruchu niesie ze sobą uprawianie sportu, zarówno zawodowego, jak i amatorskiego. Jego zdaniem racjonalnie prowadzona rehabilitacja nie tylko przyśpiesza proces powrotu do pełnej sprawności, ale też niejednokrotnie pozwala uniknąć operacji.

Krzysztof podkreśla również, jak ważna jest współpraca na linii trener dyscypliny- trener przygotowania fizycznego- fizjoterapeuta. Uważa, że odpowiedni „team” pomaga zoptymalizować rozwój sportowca w każdym wieku.

Ponadto jest prezesem fundacji Sport Support zajmującej się promocją sportu i edukacją na temat jego bezpieczeństwa.